Kia GT wreszcie pojawi się na drogach?

Kia GT każe nam na siebie czekać dobre kilka lat. Jednak bardzo prawdopodobne, że koncept już w Paryżu przemieni się w produkcyjne auto. Premiera w 2017 roku?

Kia Optima 2015 | Ceny w Polsce

Pamiętacie jeszcze koncepcyjną Kię GT? Przepiękne czterodrzwiowe coupe debiutowało w 2011 roku podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Już wtedy Koreańczycy zapowiadali, że GT trafi do produkcji, ale mijały lata, a w temacie rasowego sportowego samochodu Kii nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego. Do czasu! Jak donosi serwis Autocar, Kia zaprezentuje produkcyjną wersję GT już w październiku tego roku podczas paryskich targów motoryzacyjnych. Drogowa premiera? Wszystko wskazuje na rok 2017 .

Kia GT Concept robiła w 2011 roku wrażenie nie tylko pięknymi, dynamicznymi liniami narysowanymi przez Petera Schreyera, ale także silnikiem. Pod maskę konceptu wciśnięto 3,3-litrową, turbodoładowaną V-szóstkę o mocy 395 KM i 534 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracował z ośmiobiegowym automatem. Jak przystało na sportowe, dające frajdę z jazdy auto, cała moc miała trafiać na koła tylnej osi.

Wiemy, że produkcyjna, sportowa Kia ma także czerpać z innego prototypu - Kii GT4 Stinger. Sercem Stingera był dwulitrowy, turbodoładowany benzyniak o mocy 315 KM.

fot. KIAfot. KIA fot. KIA fot. KIA | To drugi koncept, z którego sportowy model będzie czerpał garściami

Według informacji Autocar, Kia przymierza się również do dodania plakietki GT do kilku aktualnych modeli. Na pierwszy ogień miałaby pójść Kia Rio. Mały hot-hatch Kii z 1,6-litrowym silnikiem o mocy około 180 KM ma rzucić wyzwanie Fordowi Fiesta ST już w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Sportage | Kolejny hit?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.