KNF: Polisy OC są zbyt tanie. Będą podwyżki cen

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed trwającą wojną cenową pomiędzy ubezpieczycielami. Efekt? Za OC zapłacimy więcej

Co czwarty "pijany kierowca" to rowerzysta

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie przeciwko sześciu ubezpieczycielom, którzy "oferują zbyt tanie polisy" - informuje RMF FM. To, co brzmi dość absurdalnie, ma swoje uzasadnienie.

Wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami trwa w najlepsze. Żaden z nich nie chce podwyższyć cen, by nie popaść w niełaskę klientów, którym chodzi głównie o to, by za OC płacić jak najmniej. Firmy wiedzą, że to, co obowiązkowe, musi być przede wszystkim tanie. Stąd wspomniana wojna cenowa. Efekt jest taki, że zdecydowana większość z nich traci na każdej sprzedanej polisie. I właśnie to niepokoi KNF.

Komisja, obok spadającej wraz z cenami jakości usług, ostrzega, że w przyszłości któryś z ubezpieczycieli może nie wytrzymać wojny cenowej i zbankrutować. Wówczas nie będzie w stanie wypłacać odszkodowań, zostawiając klientów na lodzie.

Pod koniec września szef KNF-u wysłał do wszystkich firm ubezpieczeniowych list, w którym wzywał do zakończenia wojny cenowej. Nie spotkał się on jednak z żadnym odzewem. W tym czasie w parlamencie uchwalono podatek ubezpieczeniowy. Dlatego komisja ruszyła z postępowaniem właśnie teraz.

Dla kierowców efekt jest jeden - za obowiązkowe ubezpieczenie OC zapłacimy więcej.

ZOBACZ TAKŻE

10 tys. wykroczeń w miesiąc - nowy sprzęt GITD zwraca się w mgnieniu oka

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.