Pickup Mercedesa coraz bliżej. Klasa X?

Pickup Mercedesa zbliża się wielkimi krokami. Właśnie napłynęły do nas kolejne informacje na jego temat. Znamy już nazwę i silniki?

Renault Alaskan Concept | Zapowiedź pickupa

Mercedes już od dłuższego czasu pracuje nad pickupem o ładowności jednej tony. Wiemy, że auto powstaje w ścisłej współpracy z Renault, a głównym dawcą organów będzie Pickup Roku 2015 , czyli Nissan Navara NP300.

Dotąd nazwa nowego Mercedesa pozostawała tajemnicą. Teraz serwis CarAdvice donosi, że Niemcy mają już dwóch faworytów: klasa X albo klasa Z. Jak podają australijskie źródła, Mercedes bardziej skłania się ku literze X, jako ciekawszej z perspektywy marketingowców. Dlaczego wieści o niemieckim pickupie płyną do nas z dalekiej Australii? Ponieważ to Australia będzie głównym rynkiem zbytu nowego Mercedesa. Sprzedaż pickupów wynosi w tym kraju 15% całej sprzedaży nowych samochodów, a większość sprzedanych pickupów stanowią właśnie "jednotonówki". Klasa X (?) jest opracowywana i testowana w Australii.

Pojawiły się także pierwsze informacje o jednostkach napędowych. Te miałyby być dwie. Cennik otworzy 2,3-litrowy czterocylindrowiec o mocy 187 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Półkę wyżej znajdziemy większy silnik o sześciu cylindrach, mocy 255 KM i 550 Nm momentu. Przynajmniej na to wskazują australijskie przecieki.

Mercedes zapowiada, że Navara NP300 zostanie poddana gruntownym modyfikacjom, by stać się "prawdziwym Mercedesem", samochodem godnym marki premium. Możemy być więc pewni, że Niemcy nie ograniczą się tylko do przemodelowania grilla i zmiany znaczków. Pickup Merca w pierwszej kolejności ma trafić na rynki Australii, Europy, Ameryki Łacińskiej i RPA. Według zapowiedzi, każda wersja ma być dostosowana do preferencji klientów z danego zakątka świata. Oficjalna prezentacja pickupa coraz bliżej. Wszystko wskazuje na to, że Mercedes zamierza wypuścić nowy model na australijskie drogi już w 2018 roku . Chwilę później pickup trafi do Europy i Ameryki Łacińskiej. Przynajmniej na razie, Mercedes nie planuje ekspansji na Stany Zjednoczone.

Źródło: CarAdvice

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Navara NP300 | Polskie ceny pickupa roku

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.