Salon Genewa 2016 | Jaguar F-Type SVR | Mocy przybywaj!

550 KM to za mało. Przynajmniej jeśli chodzi o Jaguara F Type. Nowy model o skrócie SVR pojawi się na salonie samochodowym w Genewie

Jaguar Land Rover | Fabryka jednak na Słowacji

Jaguar F-Type SVR oficjalnie miał zadebiutować podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pierwszych informacji mogliśmy więc spodziewać się bliżej marca, ale za sprawą wycieku broszury promocyjnej, nowego Jaguara poznaliśmy już teraz. Znamy moc i inne detale modelu SVR.

W najmocniejszym dotychczas F-Type'ie pracuje 5-litrowa, doładowana V-ósemka, która generuje moc 550 KM. Ktoś doszedł do wniosku, że to za mało i zafundował dodatkowy zastrzyk mocy, która podskoczyła o 25 KM do 575 KM i uzyskuje 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wiemy, że silnik będzie współpracował z ośmiobiegowym automatem, a napęd przekazywany będzie na cztery koła. SVR Dostępny będzie jako coupe i kabriolet. Oprócz podrasowanego silnika nowy model otrzyma parę aerodynamicznych dodatków, adaptacyjne zawieszenie, elektroniczną szperę oraz ceramiczne hamulce. Modyfikacji doczeka się także wydech... Ciekawe, jak F-Type SVR będzie brzmiał, bo wersja R to jeden z najgroźniej warczących samochodów na rynku. Może być ciekawie!

Jak mają prezentować się osiągi? Według ujawnionego katalogu następująco:

0 - 100 km/h - 3,7 sekundy

Prędkość maksymalna - Coupe - 322 km/h (312 km/h Cabrio)

Na razie uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy do oficjalnej, genewskiej premiery - wtedy poznamy już wszystkie szczegóły. Możliwe, że Jaguar poda także ceny topowej wersji F-Type'a.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Evoque | Bestseller bez dachu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.