Aukcje | Nowy Aston Martin Bonda trafia pod młotek | Znamy cenę...

Aston Martin postanowił uczcić debiut filmu Spectre na Blu-ray i DVD do na swój sposób - jeden DB10 trafił na aukcję

Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków

Wyjątkowy Aston Martin DB10 powstał tylko w 10 egzemplarzach. Osiem trafiło do ekipy filmowej na potrzeby kręcenia najnowszej odsłony przygód agenta 007, a dwa otrzymały zadanie uczestniczenia w imprezach promocyjnych i pokazywania się na targach. To właśnie jeden z tych dwóch "wystawowych" DB10 trafi pod młotek. Zorganizowana przez londyński Christie's Auction House aukcja odbędzie się 18 lutego.Ten konkretny egzemplarz był jedną z gwiazd podczas oficjalnej premiery Spectre. Został też podpisany przez Daniela Craiga, aktora, który od 2006 roku wciela się w Jamesa Bonda.

Aston zapowiada, że nie jest to kompletnie oderwane od rzeczywistości i stworzone tylko na potrzeby filmu superauto. Znakomicie prezentujący się DB10 ma wyznaczyć drogę dla produkcyjnych Astonów - bardzo prawdopodobne, że w przyszłości właśnie tak będą wyglądać nowe generacje modeli marki. Dotąd Brytyjczycy nie zagłębiali się raczej w technicznie szczegóły modelu. Wiemy tylko, że DB10, który trafi na aukcję napędzany jest 4,7-litrową V-ósemką, która współpracuje z 6-biegową ręczną skrzynią. Dokładnych osiągów nie znamy, ale Aston Martin DB10 nie powinien mieć problemów z rozpędzeniem się do 305 km/h.

AKTUALIZACJA 19.02.2016 r.

Szacunki analityków domu aukcyjnego Christie's Auction House okazały się bardzo dalekie od rzeczywistości. Mówili o milionie funtów, a licytacja skończyła się na kwocie 2 434 500 funtów . W złotówkach daje to grubo ponad 13,5 miliona! Wszystkie pieniądze zostaną przelane na konto organizacji charytatywnej Lekarze bez Granic.

ZOBACZ TAKŻE:

50 maszyn na półwiecze Bonda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.