BMW i3 ze znacznie większym zasięgiem

BMW szykuje pakiet zmian dla BMW i3. Chodzi głównie o techniczną stronę modelu z naciskiem na zwiększenie zasięgu

BMW i5 | Jednak crossover?

Informacje o ulepszeniach szykowanych dla BMW i3 napłynęły prosto z Detroit. Dziennikarze "Automotive News" wypytali o ekologicznego malucha Iana Robertsona (szef sprzedaży i marketingu BMW), a ten potwierdził, że prace nad ulepszoną wersją BMW i3 idą pełną parą. Jak stwierdził Robertson, BMW skupia się na wydajniejszych bateriach, które sprawią, że zasięg i3 stanie się "znacznie bardziej użyteczny". Oprócz nowych akumulatorów małe BMW otrzyma także poprawione i zaktualizowane oprogramowanie.

Zmiany szykowane są dla rocznika modelowego 2017, czyli powinniśmy ulepszone BMW i3 zobaczyć już w tym roku. Jakiego zasięgu możemy się spodziewać? Teraz to 130 km. Wiemy, że BMW celuje w okolice 200 km na jednym ładowaniu.

BMW ulepszy także wersję o wydłużonym zasięgu, w której motor elektryczny wspierany jest przez mały, 35-konny wysokoprężny silniczek, ale nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Niemcy przykładają dużą wagę do rodziny i. W 2015 BMW i3 trafiło do 24 057 kierowców, co było wynikiem lepszym o prawie 50% w porównaniu z rokiem 2014. W 2016 BMW liczy na równie duży skok sprzedaży. Na horyzoncie znajduje się także zupełnie nowe BMW i5.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.