Koenigsegg Agera RS | Wszystkie sztuki wyprzedane

Kto jak kto, ale producenci supersamochodów nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich produktami. Teraz Koenigsegg pochwalił się, że wszystkie 25 sztuk Agery RS już znalazło nabywców

Koenigsegg - najszybszy towar eksportowy Szwecji

Koenigsegg Agera RS to najszybciej sprzedający się samochód w historii szwedzkiej marki. Agera na sterydach została zaprezentowana na ubiegłorocznych targach w Genewie. Już pierwszego dnia Koenigsegg otrzymał 10 zamówień na supersamochód, który kosztuje co najmniej 1,65 mln dolarów, czyli około 6,75 mln złotych. Minęło 10 miesięcy od genewskiego debiutu, a Koenigsegg znalazł już 25 klientów. Wszyscy wpłacili wymagane zaliczki, więc Agera RS otrzymała oficjalnie status samochodu wyprzedanego. Pierwsze egzemplarze zaczynają już trafiać do nabywców. Szwedzi zapowiadają, że produkcja Agery RS powinna zakończyć się jeszcze w tym roku, a ostatnie superauto do kierowcy trafi na początku 2017 roku.

Koenigsegg przyznał, że popyt znacznie przewyższył podaż, ale firma nie zamierza zwiększać produkcji modelu. Agera RS pozostanie samochodem dla 25 wybrańców. Koenigsegg Agera RS trafi m.in. do Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chin, Tajwanu, Singapuru, Malezji, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru oraz Kanady.

Czym Agera RS zasłużyła na miano supersamochodu? Sercem Koenigsegga jest 5-litrowa V-ósemka Twin Turbo. Dzięki turbodoładowaniu z silnika wyciśnięto obłędną moc 1176 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Agera RS waży tylko 1395 kg.

Prędkość maksymalna grubo przekracza 400 km/h, a przyspieszenia mogą przyprawić o zawrót głowy. Pierwsza setka to kwestia 2,8 sekundy. Jednak jeszcze ciekawiej robi się przy wyższych prędkościach. 300 km/h na liczniku? 14 sekund. 400 km/h? Niewiele ponad 20 sekund.

ZOBACZ TAKŻE:

Koenigsegg One:1 | Zwycięski remis

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.