Były Stig testuje nowego Forda Focusa RS | Wideo

350-konny hot-hatch Forda właśnie trafił do produkcji. Ben Collins pokazał, do czego auto jest zdolne

Ben Colins | Wywiad ze Stigiem

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać nowego hot-hatcha - produkcja nowego Focusa RS ruszyła właśnie pełną parą. Z niemieckiej fabryki w Saarlouis wyjechały już pierwsze egzemplarze.

Przypomnijmy, że sercem Focusa RS jest silnik R4 2.3 znany z Mustanga. Po serii gruntownych modyfikacji Ford wycisnął z niego aż 350 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na wszystkie cztery łapy nowego drapieżnika. Osiągi? Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą setkę po zaledwie 4,7 s i zatrzyma się dopiero przy 266 km/h. To najszybszy i najlepiej przyspieszający RS w historii.

Ford opublikował krótki film, w którym profesjonalny kierowca wyścigowy Ben Collins wyjaśnia działanie czterech ustawień samochodu: Normal, Sport, Track oraz Drift. Choć nazwisko może nie mówić zbyt wiele, to Bena Collinsa zna prawie każdy - to właśnie on jako słynny Stig był jedną z gwiazd Top Geara.

Zobacz wideo

Do pierwszych klientów Focusy RS trafią już na początku wiosny. W polskich salonach można składać zamówienia. Cena? Startuje od 147 490 złotych .

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Focus | Osiągi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.