Nissan Rouge Warrior na gąsienicach | Wideo

W Detroit Nissan zaprezentował koncepcyjnego pickupa Titan Warrior. Teraz nadszedł czas na innego wojownika. To crossover Rogue, którego przystosowano do ekstremalnej jazdy po śniegu

Nissan X-Trail | Ceny w Polsce

To nie pierwszy taki projekt japońskiej marki. Jakiś czas temu pisaliśmy o Juke Nismo RSand , który miał bez problemu ciąć bezkresne piaski pustyni z prędkością dochodzącą do 65 km/h. Teraz przyszedł czas na Nissana Rogue'a (północnoamerykański brat modelu X-Trail) oraz śnieg. Oprócz nowych "kół", Rogue otrzymał także przeprojektowane zawieszenie. Nissan nic nie mówi o zmianach w jednostce napędowej, a więc prawdopodobnie pod maską pracuje standardowy silnik 2.5 DOHC (170 KM i 237 Nm). Moc trafia na obie osie za pośrednictwem skrzyni Xtronic CVT. Prędkość maksymalna śnieżnego Nissana? Z oczywistych względów spadła do 100 km/h.

Za kierownicą koncepcyjnego Rogue'a zasiadł kierowca wyścigowy Olivier Bedard, zwycięzca ubiegłorocznego pucharu Micra Cup.

- Muszę szczerze przyznać, że nigdy nie spodziewałem się, że jazda crossoverem może dać tyle frajdy! Rogue Warrior to niesamowita bestia. Jadąc nią czujesz, że jesteś w stanie pokonać każdą przeszkodę, jaka pojawi się na drodze - komplementował wyjątkowy projekt Japończyków.

Co potrafi Nissan Rogue Warrior Concept możemy zobaczyć na filmie opublikowanym przez Nissana.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Titan Warrior | Pickup dla twardzieli

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.