Chevrolet Cruze - będzie mocniejsza wersja?

Chevrolet dopiero co zaprezentował w Detroit nowego Cruze'a w wersji hatchback, a już sugeruje, że przymierza się do stworzenia znacznie mocniejszej wersji. Na rynku pojawi się kolejny hot hatch?

Chevrolet Cruze Hatchback | Nie dla Europy

Chevrolet Cruze Hatchback jako przystępne cenowo, sportowe auto, to wcale nie kwestia plotek i przecieków, jakich w branży motoryzacyjnej pojawia się mnóstwo. Za tą informacją stoi jeden z bardzo wysoko postawionych ludzi w General Motors. Alan Batey (Executive Vice President), bo o nim mowa, w rozmowie z CarAdvice stwierdził, że powstanie mocniejszej wersji Cruze'a jest absolutnie możliwe . Koncern już podobno nad takim autem pracuje. Batey nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie o silnik, ale zauważył, że Cruze powstał na bardzo uniwersalnej platformie, co daje inżynierom duże pole manewru, jeżeli chodzi o jednostkę napędową.

Pod maską zaprezentowanego w Detroit hatchbacka pracuje turbodoładowany, czterocylindrowy silnik (R4) o pojemności 1.4 l, mocy 153 KM i 177 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Standardowo motor współpracuje z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. Pierwsza "setka" na liczniku pojawia się po około 8 sekundach.

Mocniejsza odmiana Cruze'a nie powinna być raczej zaskoczeniem. Stylistyka nowego hatchbacka aż krzyczała o większych ambicjach niż bycie tylko praktycznym kompaktem. O sportowych aspiracjach świadczy przede wszystkim linia dachu zakończona dość dużym, agresywnym spojlerem. Wszystko wskazuje na to, że Chevrolet szykuje ciekawe sportowe auto. Szkoda, że w Europie hot hatch Amerykanów będzie tylko ciekawostką zza Oceanu...

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Chevrolet Camaro | Znamy osiągi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.