Hyundai Santa Cruz | Koreańczycy uderzają w kolejny segment

Pickup Hyundaia otrzymał właśnie zielone światło. Produkcyjną wersję powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku

Genesis G90 | Koreańska S-Klasa

Po raz pierwszy koncept pickupa o imieniu Santa Cruz zobaczyliśmy na zeszłorocznych targach w Detroit. Na tegorocznej edycji amerykańskiej imprezy dziennikarze z Australii (z serwisu motoring.com.au) postanowili dopytać przedstawicieli Hyundaia, co dzieje się z tym projektem. Szef Hyundai Motor America Dave Zuchowsk potwierdził, że marka lada chwila zaprezentuje Santa Cruz w wersji gotowej do produkcji. Jak stwierdził, Hyundai nie zastanawia się CZY , ale KIEDY . Santa Cruz powinien zadebiutować jeszcze w tym roku.

Pickup początkowo trafi na rynek amerykański. Bardzo prawdopodobne, że po premierze w USA Hyundai wyśle go na podbój innych krajów, gdzie pickupy stanowią poważną część motoryzacyjnego tortu. W grę wchodzi na przykład wspomniana powyżej Australia. Czy Santa Cruz pojawi się na Starym Kontynencie? Tego jeszcze nie wiemy, ale Dave Zuchowsk stwierdził, że ambicją marki jest zrobienie z pickupa modelu globalnego.

Najprawdopodobniej produkcyjny Santa Cruz będzie bazował na Hyundaiu Tucsonie. Na pokładzie konceptu pracował dwulitrowy turbodiesel o mocy 190 KM i 406 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na obie osie poprzez system HTRAC.

ZOBACZ TAKŻE:

HYUNDAI TUCSON | ZNAMY POLSKIE CENY

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.