Salon Detroit 2016 | Ford Fusion Sport | Kosmetyka i mocne V6

Amerykański Ford Fusion to brat bliźniak naszego Mondeo. W Detroit Ford zaprezentował model Fusion po faceliftingu oraz nową wersję Sport dla miłośników szybkiej jazdy. Gwoździem programu jest 2,7-litrowy EcoBoost V6 pod maską

Ford Focus RS | Znów na cztery

Jakie zmiany przyniósł facelifting? Nie są oczywiście duże, ponieważ to tylko odświeżenie modelu, a nie zupełnie nowa generacja. Styliści Forda zdecydowali się na lekką kosmetykę przedniego pasa, delikatne przeprojektowanie reflektorów i nową "kratkę" w grillu. Z tyłu oprócz zmienionych świateł pojawiła się ozdobna chromowana listwa. We wnętrzu jeszcze mniej zmian: poprawiony system multimedialny SYNC 3 oraz aktualizacje pokładowych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy. Ford wymienia m.in.: inteligentny tempomat, systemy ochrony pieszych czy pomoc kierowcy w parkowaniu. Facelifting przyniesie też nowe oprogramowanie dla układów hybrydowych, które ma zmniejszyć zużycie paliwa.

Czym nowa wersja modelu Fusion zasłużyła na miano Sport? Pod maskę wmontowano bardzo mocnego, podwójnie doładowanego EcoBoosta o pojemności 2,7 litra, mocy 325 KM i 474 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na cztery koła za pośrednictwem 6-biegowej automatycznej skrzyni. Wersję Sport rozpoznamy po spojlerze, przyciemnionym grillu, 19-calowych ciemnych felgach i czterech końcówkach wydechu.

Oprócz wersji nastawionej na osiągi (których Ford nie podał) pojawi się jeszcze topowa, luksusowa odmiana Platinum, która w cenniku zajmie miejsce powyżej Titanium. Na razie wiemy, że amerykańskie Mondeo w tej wersji otrzyma m.in. inaczej wykończony grill, nowe 19-calowe felgi, skórzaną tapicerkę i kilka innych drogich dodatków.

fot. Ford

Poznaliśmy już ceny nowego Forda Fusion. Startują od 22 995 dolarów, czyli około 91 tysięcy złotych. Na wersję Sport trzeba uzbierać przynajmniej 34 350 dolarów, a więc 137 tysięcy złotych. Nowy Fusion na amerykańskich drogach powinien pojawić się latem. Nie wiemy jeszcze, kiedy drobnego odświeżenia doczeka się jego europejski brat bliźniak - Mondeo.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Konfrontacja | VW Passat czy Ford Mondeo?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.