Salon Detroit 2016 | Czas na zupełnie nowego SUV-a Kii

Kia szykuje się do swojej wielkiej premiery na targach w Detroit. Koreański producent postanowił podgrzać atmosferę i pokazać pierwsze zdjęcie nowego modelu. Czego możemy się spodziewać?

Kia Optima | Ceny w Polsce

Tzw. teaser nigdy nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. W przypadku koreańskiej nowości jest podobnie. Kia zaprezentowała bok auta. Możemy więc zobaczyć bardzo ciekawą linię boczną nowego modelu. Wrażenie na pewno robią wielkie i świetnie wyglądające felgi (ciekawe, czy tak odważny wzór trafi do produkcyjnej wersji modelu), żółto-złoty, błyszczący lakier, nietypowe klamki, srebrne elementy (słupki oraz lusterka), wydatne nadkola czy wyraźnie zarysowane linie i przetłoczenia. Nie wiemy, jak wygląda reszta SUV-a, ale z przodu na pewno znajdzie się jakaś wariacja na temat dobrze nam znanego grilla w kształcie "tygrysiego nosa". Nowy SUV to zapowiedź jeszcze odważniejszej stylistyki koreańskich samochodów. Sądząc po układzie klamek, tylne drzwi będą otwierały się przeciwnie do kierunku jazdy.

Zdjęcie sugeruje, że mamy do czynienia z samochodem o sporych gabarytach. To wrażenie pokrywa się z poprzednimi informacjami na temat szykowanej na styczniowe targi premiery. Wszystko wskazuje na to, że w Detroit zaprezentowany zostanie największy SUV w ofercie Koreańczyków i potencjalny flagowy model w tym segmencie.

Lubiany SUV Kii na rynku wtórnym - sprawdź ogłoszenia

Na więcej informacji trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji, która odbędzie się już za kilka dni - Salon w Detroit rusza 11 stycznia. Wtedy poznamy wygląd i dokładny rozmiar konceptu, jednostki napędowe oraz przewidywaną datę wejścia na rynek produkcyjnej wersji.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Sportage | Powtórzy sukces poprzedników?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.