Hyundai Ioniq | Toyota Prius na celowniku [Aktualizacja]

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcie modelu Ioniq. Koreańska odpowiedź na Toyotę Prius już w styczniu trafi na rodzimy rynek producenta

Toyota Prius | Co nowego?

Europa będzie musiała poczekać na Ioniqa nieco dłużej. Oficjalna premiera odbędzie się w marcu na Salonie Samochodowym w Genewie. Warto jednak przyglądać się najnowszemu dziełu Hyundaia, bo wyznacza on nowy kierunek dla całego koncernu, a zatem również dla Kii.

Skąd pochodzi nazwa modelu? ION to naładowany elektrycznie atom. Drugi człon nazwy pochodzi od angielskiego słowa unique (niepowtarzalny), co podkreśla rolę modelu w gamie Hyundaia. I nie są to do końca puste frazesy.

Ioniq to zupełnie nowe pod każdym względem auto. Zbudowano je na nowej płycie podłogowej. Koła są wprowadzane w ruch przez trzy rodzaje napędu: hybrydowy, hybrydowy typu plug-in oraz w pełni elektryczny. To pierwsze auto, które oferuje te trzy rodzaje napędu w jednym nadwoziu.

Czy wiemy coś więcej o nowym konkurencie Toyoty Prius, Chevroleta Volta i Nissana Leafa? Tak naprawdę jeszcze nic. Koreańczycy nie ujawnili żadnych szczegółów. Słowa o "świetnym prowadzeniu, niskim zużyciu paliwa, dużym zasięgu i przyciągającej wzrok stylistyce" musimy na razie włożyć między marketingowe bajki.

Aktualizacja: 07.01.2016 r.

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia Ioniqa. Ujawniono też kilka informacji dotyczących napędu. Nowego Hyundaia w wersji hybrydowej napędza 4-cylindrowy motor GDI o mocy 108 KM, maksymalnym momencie obrotowym 146 Nm i pojemności 1.6 l. Współpracuje on z silnikiem elektrycznym o mocy 43 KM i momencie równym 170 Nm. Na więcej szczegółów musimy poczekać.

Aktualizacja: 14.01.2016 r.

Hyundai opublikował kolejne zdjęcia modelu i pierwszy film promocyjny:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

HYUNDAI TUCSON | ZNAMY POLSKIE CENY

Hyundai TucsonHyundai Tucson fot. Hyundai

Więcej o:
Copyright © Agora SA