Faraday Future FFZERO1 | Batmobil na prąd

Gdyby Batman był ekologiem, na pewno zamieniłby swój buchający ogniem Batmobil na najnowszy projekt od Faraday Future

Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Przedstawiciele firmy Faraday Future hucznie zapowiadali, że wprowadzą świat motoryzacji w przyszłość. Przepustką do niej ma być FFZERO1 - koncepcyjny hipersamochód o mocy 1000 KM generowanej przez cztery silniki elektryczne. Każdy z nich odpowiada za napęd jednego koła. Auto rozpędza się maksymalnie do 320 km/h.

Konceptów o oszałamiających osiągach powstało bardzo wiele. To, co wyróżnia projekt firmy FF, to płyta podłogowa VPA (Variable Platform Architecture), na której zbudowano FFZERO1. Tego pokroju projekty to zwykle "jednorazowe strzały". Opracowanie modułowej platformy dla samochodów elektrycznych to jednak sygnał, że Faraday Future nie ma zamiaru zakończyć kariery tak szybko. Tego typu płytą podłogową mogłoby być zainteresowanych wielu producentów. Zresztą sami Amerykanie mogliby zbudować na jej podstawie wiele aut elektrycznych.

We wnętrzu FFZERO1 znalazło się miejsce dla jednej osoby. Choć wydawało się, że świat motoryzacji widział już wszystko, kokpit konceptu FF wygląda jak coś z innego świata. Więcej informacji na razie nie ujawniono. Jesteśmy jednak pewni, że gdyby Batman był ekologiem, na pewno zainteresowałby się FFZERO1.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren P1 | Żegnamy kolejny supersamochów

Więcej o: