Audi TT RS | Nowe plotki, prezentacja coraz bliżej

Audi przymierza się do wypuszczenia najbardziej sportowej odmiany TT-ki. Wszystko wskazuje na to, że auto zobaczymy w kwietniu, a jego sercem będzie turbodoładowany silnik R5 o mocy prawie 400 KM

Audi TT i TTS | Pierwsza jazda | Z myślą o kierowcy

Nowe informacje o Audi TT RS wypłynęły za sprawą użytkownika forum Motor-Talk , który podzielił się tym, co usłyszał na spotkaniu w quattro GmbH. Jego słowa pokrywają się z poprzednimi informacjami, jakie napływały do nas z Bawarii.

Pod maską małego, sportowego Audi ma pracować pięciocylindrowy, turbodoładowany benzyniak o pojemności 2,5 litrów (R5 2.5 TFSI). Moc ma wynieść 395 KM. Silnik będzie współpracował tylko i wyłącznie z dwusprzęgłową skrzynią biegów, a moc będzie przenoszona na wszystkie cztery koła (napęd quattro). Osiągi? Około 4 sekundy do pierwszej "setki". Na Audi TT RS będzie oczywiście nałożony elektroniczny kaganiec (zwyczajowe 250 km/h), ale w opcjach znajdzie się specjalny pakiet, który podniesie prędkość maksymalną do 280 km/h. Ekipa z Ingolstadt szykuje również 20-konny zastrzyk mocy w postaci wersji TT RS Performance, który ma zadebiutować pod koniec roku.

Używane Audi TT już od...

Właśnie - data prezentacji TT RS. Wielu spodziewało się, że Audi zdecyduje się przywieźć malucha na sterydach już do Genewy (marzec 2016), ale teraz dowiadujemy się, że bardziej realną datą jest kwiecień. Do pierwszych klientów nowa "TT-ka" ma trafić w drugiej połowie roku. Nie znamy jeszcze cen, ale te na pewno będą wyraźnie wyższe od wersji TTS. Przypomnijmy, w polskich salonach za TTS Coupe (310 KM) trzeba zapłacić co najmniej 215 400 złotych.

Jednak trzeba zaznaczyć, że na razie poruszamy się wśród plotek, przecieków i spekulacji. Nic nie jest jeszcze pewne, oprócz tego, że Audi TT RS zbliża się wielkimi krokami.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi TT Clubsport | 600-konny prototyp

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.