Pagani Huayra BC | Jeszcze potężniejszy supersamochód

Na swoim oficjalnym koncie na Facebooku Pagani zapowiedziało właśnie podrasowaną Huayrę BC. Co już wiemy?

Pagani Huayra | Prezent dla 15-latka

Tajemnicze zdjęcie (tzw. teaser) pojawiło się na Facebooku Pagani z bardzo krótkim opisem - "#huayrabc". Wiemy więc, że zamaskowany przez charakterystyczne biało czarne malowanie supersamochód to Pagani Huayra z dopiskiem BC. Nie wiadomo jeszcze, co te dwie literki mają oznaczać, ale znając producentów samochodów, za "BC" stoi jakaś historia. Włosi na razie nie wyjawiają żadnych szczegółów, ale informacje (oczywiście w postaci przecieków i plotek) o nowej wersji Huayry pojawiały się już kilkukrotnie. Spróbujmy je podsumować:

Więcej koni mechanicznych, mniej kilogramów

Przepis na Huayrę BC jest bardzo prosty. Ma to być podrasowana, bardziej hardcorowa wersja następcy Zondy, a to wiąże się oczywiście z podkręceniem mocy i odchudzeniem superauta. Przypomnijmy, że w "zwykłej" Huayrze pracuje centralnie umieszczony silnik AMG V12 TwinTurbo o pojemności 6 litrów, mocy 730 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Huayra osiąga pierwszą "setkę" w 3,3 sekundy i rozpędza się do 370 km/h. Nie znamy jeszcze cyferek modelu BC, ale powinno być "mocniej i szybciej". Według tych samych plotek, Huayra ma także zostać poddana lekkiej kuracji odchudzającej. Jeszcze szersze użycie włókna węglowego przełoży się na utratę kilkunastu/kilkudziesięciu kilogramów. Huayra waży 1 350 kg.

Podrasowana Huayra ma być ściśle limitowana - powstanie tylko 20 egzemplarzy. Ile taka supersportowa zabawka będzie kosztować? Według spekulacji około 2,7 miliona dolarów, czyli ponad 10,5 miliona złotych.

Wszystko wskazuje na to, że nową Huayrę poznamy już podczas Salonu Samochodowego w Genewie, który startuje w marcu tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Pagani Huayra kontra Ferrari F12 Berlinetta | Po tamtej stronie mocy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.