Bugatti Chiron | Kolejne przecieki | Vmax i przyspieszenie

Oficjalna prezentacja Bugatti Chirona już w marcu 2016 r. Kolejny przeciek ujawnił prędkość maksymalną następcy Veyrona i jego czas do pierwszej "setki"

Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Nowe informacje (oczywiście wciąż nieoficjalne) napłynęły z Czech. Właśnie u naszych południowych sąsiadów odbyło się jedno ze spotkań zainteresowanych kupnem nowego Bugatti z przedstawicielami marki.

Przeciek potwierdza, że sercem Chirona będzie potężny, ośmiolitrowy, poczwórnie doładowany silnik W16. Coś więcej? Równiutkie 1 500 KM i 1 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała ta oszałamiająca moc ma trafiać na koła obu osi za sprawą 7-biegowej skrzyni DSG. Przypomnijmy, że Chiron powinien być lżejszy od Veyrona. To już wiedzieliśmy z poprzednich plotek. Teraz pojawiły się konkrety związane z osiągami:

Przyspieszenie 0-100 km/h - 2,2 sekundy

Prędkość maksymalna - 467 km/h

Jeżeli te oszałamiające dane się potwierdzą, to Bugatti nie kłamało mówiąc, że będzie to "najmocniejszy, najszybszy, najbardziej luksusowy i ekskluzywny supersamochód na świecie", pod każdym względem lepszy od Veyrona. Wiemy jeszcze, że produkcja Bugatti Chirona będzie ograniczona do 500 egzemplarzy (fabryki francuskiej marki ma opuszczać po 100 supersamochodów rocznie), a cena może sięgnąć nawet 10 milionów złotych. Z czasem do wersji coupe ma dołączyć targa. Mimo braku oficjalnej prezentacji, Bugatti już przyjęło ponad 130 zamówień.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren P1 | Żegnamy kolejny supersamochów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.