Wyjątkowy McLaren MP4-12C trafi pod młotek

Na aukcje samochodowe nie trafiają tylko przepiękne klasyki sprzed lat. W połowie stycznia pod młotek pójdzie wyjątkowy McLaren MP4-12C High Sport

McLaren 570S | Dla gwiazd futbolu

Edycja specjalna High Sport była ściśle limitowana - w 2012 roku powstało dokładnie 10 takich McLarenów MP4-12C. Oddział do zadań specjalnych w brytyjskiej marce (McLaren Special Operations) wyposażył superauto w kilka aerodynamicznych dodatków zaczerpniętych z samochodu wyścigowego serii GT3 oraz podrasował silnik. Na pokładzie McLarena MP4-12C pracuje podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności 3,8 litra, z której wyciśnięto aż 675 KM mocy. Ten konkretny egzemplarz dostał jeszcze specjalne ceramiczne hamulce i sportowy układ wydechowy. Charakterystyczne malowanie nawiązuje do bolidów Formuły 1 zespołu McLaren Vodafone F1.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że McLaren MP4-12C High Sport należał do samego Rona Dennisa. Co więcej, szef McLarena przejechał nim tylko 326 kilometrów, więc auto jest w idealnym stanie.

Mecum Auctions wystawi McLarena na sprzedaż w połowie stycznia. Analitycy domu aukcyjnego szacują, że cena może wynieść nawet 1,6 miliona dolarów, co przy dzisiejszym kursie dałoby grubo ponad 6 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren 675LT | Długi ogon

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.