BMW Vision Car | Wizja wnętrza przyszłości

BMW przywiezie do Las Vegas na targi elektroniki użytkowej CES koncept, który ma zaprezentować wnętrze przyszłości

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego

Na razie BMW ujawniło tylko jedno zdjęcie (tzw. teaser) swojego nowego koncepcyjnego samochodu. Na więcej musimy jeszcze poczekać, ale prezentacja BMW Vision Car już niedługo. Koncept będzie jedną z atrakcji na stoisku Bawarczyków podczas targów CES 2016, które startują już 6 stycznia w Las Vegas.

Co już wiemy o BMW Vision Car? Prototyp ma "zademonstrować jak w przyszłości może wyglądać wnętrze samochodu oraz interfejs użytkownika". Możemy więc spodziewać się bardzo nowoczesnego, futurystycznego wręcz projektu - wskazuje na to pierwsze zdjęcie Vision Car.

Gwoździem programu będzie znacznie ulepszony system gestów, który znamy z najnowszego BMW serii 7. Przykładowo w nowej "siódemce" kierowca może za pomocą prostych gestów, bez używania przycisków i dotykania ekranu dotykowego, regulować głośność systemu audio, wybrać tryb wyświetlania czy odbierać połączenia telefoniczne. Jeszcze bardziej zaawansowany system AirTouch w Vision Car ma pozwalać na więcej. Przykładowo w pierwszych zapowiedziach konceptu, BMW wymienia wyraźnie ulepszoną obsługę systemu multimedialnego, nawigacji oraz telefonu. AirTouch ma także rozpoznawać gesty w trzech wymiarach, słuchać się kierowcy oraz pasażera i znacząco uprościć komunikację z samochodem. Jak chwalą się niemieccy inżynierowie, to co teraz wymaga wielu kliknięć, dzięki AirTouch będzie kwestią dwóch szybkich machnięć dłonią.

Ile kosztuje luksusowe BMW?

Vision Car to dowód, że BMW zamierza rozwijać technologię gestów i wiąże z tym rozwiązaniem duże nadzieje. Co dokładnie się zmieniło i jakie ulepszenia przyniesie koncept w porównaniu z serią 7 dowiemy się już na początku stycznia. Na razie brakuje konkretów.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe BMW Serii 7 | Pierwsza jazda

Nowe BMW serii 7Nowe BMW serii 7 Fot. Krzysztof Słomski

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.