Rolls-Royce Ghost Red Diamond | One of One

Kiedy rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej zwraca się do Rolls-Royce'a z prośbą o zbudowanie luksusowego samochodu, wiadomo, że na ulice wyjedzie coś naprawdę wyjątkowego

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Jak ropa naftowa, to Bliski Wschód; jak Bliski Wschód, to szejkowie; jak szejkowie, to dużo pieniędzy, a jak dużo pieniędzy, to luksusowe samochody. Duże pieniądze i władza wymagają nie tylko luksusu, ale i unikalności. Wymaganiom tym sprostał Rolls-Royce, budując wyjątkową wersję Ghosta.

Red Diamond - bo tak nazywa się auto - powstał na specjalne zamówienie rodziny królewskiej z Arabii Saudyjskiej. Charakterystycznym elementem karoserii jest lakier nawiązujący do nazwy edycji specjalnej. Jego rubinowa barwa kontrastuje z połyskującym, aluminiowym grillem.

We wnętrzu również odnajdziemy bordowe elementy, ale dominującym kolorem jest ciemny beż. Ręcznie obszywaną skórą tej barwy pokryto znaczną część kabiny. Na tym modyfikacje środka się nie skończyły. Na specjalne życzenie rodziny królewskiej w aucie umieszczono 41 diamentów. To fanaberia, ale kto bogatemu zabroni?

Rolls-Royce nie ujawnił, jaki silnik znajduje się pod maską wyjątkowego Ghosta. Można się domyślać, że jest to standardowe V12 o pojemności 6.6 l i mocy ponad 550 KM. Powstał tylko jeden egzemplarz diamentowego Ghosta, o czym informuje stosowna plakietka z napisem "One of One".

ZOBACZ TAKŻE:

ROLLS-ROYCE DAWN | NOWY W RODZINIE

Rolls-Royce Dawn. Zdjęcie ilustracyjneRolls-Royce Dawn. Zdjęcie ilustracyjne fot: Rolls-Royce

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.