Wideo | 1500-konna Mazda MX-5 driftuje na torze

Red Bull lubi się zaangażować w spektakularny projekt. Właśnie zaprezentowano film z Mazdą MX-5, której moc to podobno aż 1500 koni mechanicznych

Mazda MX-5 | Ceny w Polsce

Mazda MX-5 to bardzo prosty przepis na sukces - małe, lekkie auto ze stosunkowo mocną jednostką napędową, które daje kierowcy całą masę frajdy z jazdy. Co znaczy słowo "mocną"? W najnowszej generacji najmocniejszym silnikiem jest dwulitrowy motor, który generuje 160 KM. Nowozelandzki kierowca specjalizujący się w drifcie "Mad Mike" Whiddett doszedł do wniosku, że to stanowczo za mało i wraz z Red Bullem rozpoczął projekt o kryptonimie RABDUL. Gwoździem programu są dwie potężne turbosprężarki Garett i drastyczne zmiany w jednostce napędowej. Jeszcze rok temu Mazda MX-5 Whiddetta mogła się pochwalić 1032 KM z 2,6 litra pojemności. Teraz moc sięgnęła planowanych 1500 KM, a auto trafiło na tor.

To nie pierwszy projekt tego typu. Wcześniej "Mad Mike" stworzył Mazdę RX-8 BADBUL oraz Mazdę RX-7 MADBUL. Na najnowszym wideo możemy zobaczyć, co potrafi najmłodsza w rodzinie Mazda MX-5 RABDUL:

Zobacz wideo

KONKLUZJA AUTORA:

Zdania co do napojów energetycznych są mocno podzielone, a wielu specjalistów od zdrowia twierdzi nawet, że powinny być zakazane jako wyjątkowo szkodliwe. Jednak trzeba przyznać, że w motoryzacji bez Red Bulla i Monstera byłoby nudno... Jak nie jedni, to drudzy zaskakują nas jakimś niezwykłym projektem.

ZOBACZ TAKŻE:

Ekstremalny drift | 1000-konna Toyota i śmigłowiec

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.