Nieoczekiwana ofiara kryzysu w Volkswagenie

Okazuje się, że z powodu afery z silnikami TDI w roli głównej, tzw. Dieselgate, Volkswagen zdecydował się pożegnać swoje hasło reklamowe "Das Auto"

VW Transporter | Historyczna edycja specjalna

Chyba każdy kojarzy słynny slogan reklamowy "Das Auto", który od 2007 roku towarzyszy reklamom samochodów Volkswagena. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie usłyszymy tego charakterystycznego głosu. Volkswagen zamierza pożegnać się ze swoim hasłem i znacznie uprościć przekaz reklamowy. Jak donosi, Reuters taką decyzję podjęto po zeszłotygodniowy spotkaniu 2000 managerów.

Co jest złego w prostym haśle "Das Auto" (co można przetłumaczyć jako "samochód")? Źle się kojarzy... Oczywiście to wina afery z instalowaniem nielegalnego oprogramowania, które obniżało emisję szkodliwych substancji podczas testów. Ludzie w Volkswagenie uważają, że w świetle ostatnich wydarzeń slogan marki może się klientom wydawać po prostu arogancki, a na pewno będzie się bardzo źle kojarzył. Stąd decyzja o zmianie strategii reklamowej.

Używany Volkswagen Transporter - sprawdź ogłoszenie

Źródło: Reuters

KONKLUZJA AUTORA:

Odcięcie się od sloganu "Das Auto" wcale nie dziwi. Volkswagen po prostu musi diametralnie zmienić swój wizerunek, odciąć się od przeszłości i odzyskać zaufanie klientów. Lekiem na kryzys ma być skupienie się na napędach hybrydowych i elektrycznych. Volkswagen chce, aby przyszłość marki należała do czystych, zielonych i bezemisyjnych samochodów. Diesle i tlenki azotów mają być tylko wpadką "dawnego Volkswagena".

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy elektryczny Volkswagen już w styczniu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.