Kia Sportage dla fanów X-Menów

Ostatnie tygodnie upływają pod znakiem Gwiezdnych Wojen. Kia postanowiła trochę zmienić klimat i wypuściła edycję specjalną SUV-a Sportage, która promuje zbliżającą się nową część X-Menów

Kia Optima 2015 | Ceny w Polsce

Wyjątkowa Kia Sportage powstała w celu promocji nowego filmu z serii X-Men o podtytule Apocalypse, który w polskich kinach będzie miał premierę 20 maja 2016 roku. Oficjalna prezentacja "Sportage dla mutantów" ma się odbyć już 4 stycznia. Pojawi reklama, w której główną rolę będzie grał... wybitny tenisista Rafael Nadal. Hiszpan jest ambasadorem Kii.

Z tego co wiemy, Kia Sportage X-Car to po prostu pakiet stylistyczny. Koreańczycy nic nie wspominali o zmianach pod maską. Charakterystyczne malowanie inspirowane jest postacią Mystique, w którą w filmie wciela się Jennifer Lawrence. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych felg i dużych liter "X" na grillu oraz tyle auta.

Nie wiadomo jeszcze, czy Kia zdecyduje się wprowadzić edycję specjalną X-Car do małoseryjnej sprzedaży.

fot. Kia

My przypominamy jeszcze, że Sportage przemalowany na Mystique to zupełnie nowa generacja popularnego SUV-a, która zadebiutowała na tegorocznych targach we Frankfurcie. Zdecydowanie największą zmianą jest nowy, wyraźnie "napompowany", masywny przód SUV-a. Centralną pozycję zajmuje charakterystyczny dla marki grill (zwany przez Koreańczyków "tygrysim nosem"). W porównaniu z poprzednią generacją został poszerzony i osadzony niżej. Nowe światła Kii Sportage nie są już zintegrowane z atrapą chłodnicy. W całym samochodzie w oczy rzucają się wyraźnie zarysowane linie, wydatne nadkola i ostre przetłoczenia.

Oferta jednostek napędowych składa się z dwóch silników benzynowych (1.6/132 KM i 1.6 Turbo/177 KM) oraz dwóch wysokoprężnych (1.7 CRDi/136 KM i 2.0 CRDi/184 KM). Do wyboru będzie też ręczna lub dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Wkrótce poznamy więcej szczegółów. Nowa Kia Sportage powinna trafić do polskich salonów lada chwila.

KONKLUZJA AUTORA:

Na więcej szczegółów musimy poczekać do stycznia. Jednak decyzja o wypuszczeniu takiej edycji specjalnej na drogi chyba nikogo nie zdziwi. Kia Sportage to jeden z najpopularniejszych samochodów marki (w Europie nawet najpopularniejszy), a filmy z serii X-Men mają wielu zagorzałych miłośników. Na pewno znajdzie się garstka, która skusi się na SUV-a w klimatach ulubionego filmu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Kia Sportage | Kolejny hit?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.