BMW serii 9 | O krok od Rolls-Royce'a

BMW planuje wypełnianie kolejnych nisz rynkowych. Nowością ma być m.in. flagowa seria 9, ale nie tylko

BMW M4 GTS | Wersja ekstremalna

Wydawać by się mogło, że do gamy modelowej złożonej z kilkunastu aut nie da się wcisnąć nic więcej. A jednak. Według najnowszych, niepotwierdzonych jeszcze doniesień, BMW planuje wprowadzenie do gamy kolejnych modeli. Jak informuje "Automobile Magazine " w 2018 r. obecna generacja serii 1 zostanie zastąpiona nową, z napędem na przednią oś. Na modułowej platformie, o którą będzie oparta "jedynka", zostanie zbudowany model X2 - najmniejszy crossover bawarskiej marki. Tę samą płytę będzie wykorzystywać kolejna nowość - BMW 2 Gran Coupe. Jego premiera ma się odbyć około 2020 r.

Mniej więcej w tym samym czasie do oferty BMW ma dołączyć seria 9. Nazwa nie jest jeszcze potwierdzona, ale wydaje się prawdopodobna. Auto będzie tzw. 4-drzwiowym coupe. Wypełni lukę pomiędzy serią 7, a Rolls-Roycem Ghostem. Bazą nowego flagowca będzie platforma "siódemki". "Automobile Magazine " spekuluje, że debiut może odbyć się na początku 2020 roku. Do napędu serii 9 miałby posłużyć m.in. napęd hybrydowy. Prawdopodobną opcją jest też odmiana w pełni elektryczna, którą Rolls-Royce rozwija z myślą o nowym Phantomie.

>> Używane BMW X3 już od...

To jednak nie koniec planowanych przez BMW nowości. Do gamy modeli serii "i" ma dołączyć i6, czyli elektrycznie napędzany odpowiednik serii 3. Prawdopodobnie będzie ono wykorzystywać nową baterię, która ma być o połowę tańsza od obecnie stosowanej przez BMW, a ponadto 3-krotnie przewyższać ją pod względem wydajności.

Na zdjęciach w galerii zobaczycie Vision Future Luxury - koncept zaprezentowany przez BMW na targach w Pekinie w 2014 r.

KONKLUZJA AUTORA

Wynajdywanie kolejnych nisz to drugie imię niemieckich marek. Kiedy wydaje się, że oferty nie da się bardziej rozbudować, pojawiają się informacje o kolejnych nowościach. Dopóki system ten będzie przynosić zyski, BMW i inni będą tę grę kontynuować. Kto wie, jakie projekty znajdują się obecnie na deskach kreślarskich bawarskich stylistów?

Zobacz także:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

BMW i8BMW i8 fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.