Według Google numerem 1 jest Chevrolet

Stany Zjednoczone to jeden z najważniejszych rynków na motoryzacyjnej mapie świata. Dzięki corocznym podsumowaniom publikowanym przez Google'a możemy zobaczyć, które samochody cieszyły się największym zainteresowaniem Amerykanów

Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Niekwestionowanym królem roku 2015 na amerykańskiej ziemi był Chevrolet. W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych samochodów w Google znalazły się aż cztery Chevrolety. To modele: Malibu, Silverado, Camaro oraz Colorado.

Najpopularniejsze auto to zupełnie nowa generacja Malibu, którą zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku w kwietniu. Z europejskiej perspektywy zainteresowanie Malibu może dziwić - kiedy jeszcze Chevrolet działał na Starym Kontynencie, Malibu sprzedawało się bardzo słabo. Jednak w ojczyźnie Chevrolet jest mocnym konkurentem dla takich aut jak Toyota Camry i Honda Accord. Jak sugerują wyniki wyszukiwania, nowa generacja przypadła Amerykanom do gustu. Co ciekawe, w USA, kraju kojarzonym z wielkimi silnikami, podstawowym motorem Malibu, rasowego auta klasy średniej, będzie 1,5 Turbo o mocy 160 KM i momencie obrotowym równym 250 Nm. Downsizing...

My w Europie z Chevroletów spotkamy na pewno Camaro. Mimo pożegnania się z naszym kontynentem, Amerykanie zapowiedzieli, że w dalszym ciągu będą prowadzić sprzedaż dwóch sportowych modeli: Camaro i Corvette. Nowe Camaro wjedzie do salonów z 2-litrowym czterocylindrowcem o mocy 279 KM i 400 Nm momentu. Z kolei topowa odmiana SS będzie mogła pochwalić się rasową 6,2-litrową V-ósemką o mocy 460 KM i 617 Nm momentu. Nie znamy jeszcze europejskich cen muscle cara, ale wiemy, że w USA mieszczą się w widełkach 26 695-37 295 dolarów. Camaro jest droższy od Forda - ceny Mustanga w USA startują z pułapu 23 800 dolarów.

Tak prezentuje się pełna lista dziesięciu najpopularniejszych aut w USA według Google:

1. Chevrolet Malibu

2. Chevrolet Silverado

3. Toyota Tacoma

4. Chevrolet Camaro

5. Honda HR-V

6. Fiat 500X

7. Jeep Renegade

8. Chevrolet Colorado

9. Lexus NX

10. Hyundai Tucson

KONKLUZJA AUTORA:

W tym roku na Chevroleta po prostu nie było mocnych. Podsumowanie Google'a pokazało też silną pozycję japońskich producentów - do pierwszej dziesiątki załapały się Toyota Tacoma (i to nawet na podium), Honda HR-V oraz Lexus NX. Z Europy na listę wskoczył tylko Fiat 500X. Ciekawe, jak zainteresowanie w 2015 r. przełoży się na sprzedaż w 2016 r.

ZOBACZ TAKŻE:

CHEVROLET MALIBU | NAJNOWSZE WCIELENIE

2016 Chevrolet Malibu2016 Chevrolet Malibu fot. GM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.