Ford serii F będzie hybrydą?

Król amerykańskich pickupów samochodem z napędem hybrydowym? Wszystko wskazuje na to, że piekło zamarznie gdzieś w okolicach 2020 roku

Ford F-150 Raptor SVT | Pickup z emocjami

Informacje o szykowanej hybrydowej wersji Forda F pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła, bo samego prezesa koncernu Ford, Marka Fieldsa. Fields potwierdził, że prace nad najbardziej przyjazną środowisku wersją serii F już trwają i są bardzo zaawansowane. Ford F z napędem hybrydowym to tylko kwestia czasu. Taka decyzja marki nie może dziwić w świetle ostatnich informacji - całkiem niedawno Ford zapowiedział znaczną "elektryfikację" swoich samochodów i przeznaczył na ten cel aż 4,5 miliarda dolarów .

Co już wiemy? Będzie to klasyczna hybryda bez możliwości ładowania z gniazdka. Moc ma standardowo trafiać na tylną oś, w opcjach znajdzie się napęd 4x4. Pickup to z definicji samochodów użytkowy, inżynierowie Forda robią więc wszystko, żeby zamontowanie silnika elektrycznego i baterii nie wpłynęło na walory praktyczne serii F. Nie wiadomo jeszcze, jaki silnik będzie pracował na pokładzie pickupa. W spekulacjach najczęściej przewija się 2.7 EcoBoost V6. Ford chce wypuścić na drogi hybrydowego pickupa jeszcze w tej dekadzie.

KONKLUZJA AUTORA:

Czekamy teraz na elektryczne Fordy Super Duty...

ZOBACZ TAKŻE:

MUSTANG I ROUSH | 670 KONI POD MASKĄ

Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3 fot. Roush | Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.