Ford Mustang po wizycie u Hennessey ma aż... 808 KM

Hennessey Performance Engineering to firma, która specjalizuje się w tworzeniu naprawdę szybkich samochodów. Wystarczy przypomnieć Venoma GT. Teraz Amerykanie na poważnie wzięli się za Forda Mustanga. Hellcaty, drżyjcie!

Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3 | Prawdziwy rumak

Hennessey zgodnie ze swoim mottem "Making Fast Cars Faster Since 1991" postanowiło sprawdzić, co można wycisnąć z najnowszego Forda Mustanga. Szybkim samochodem, który ma stać się jeszcze szybszy, jest Shelby GT350. Autu zafundowano specjalny pakiet o kryptonimie HPE800. Zgodnie z nazwą moc miała wynieść równe 800 KM, ale po wyposażeniu 5,2-litrowej "V-ósemki" w potężny kompresor moc sięgnęła aż 808 KM. Moment obrotowy to równie imponujące 891 Nm. Zmiany wizualne to tylko drobna kosmetyka - w tym projekcie pierwsze skrzypce gra silnik i oszałamiająca moc.

Jak tak potężny zastrzyk mocy przekłada się na osiągi? Amerykanie nie zdradzili prędkości maksymalnej, ale wiemy, że pierwsza "setka" na liczniku to kwestia 3,3 sekundy. Hennessey nie pochwaliło się jeszcze ceną, jaką przyjdzie zapłacić za 808-konnego Mustanga. Wiemy tylko, że wszyscy zainteresowani muszą spieszyć się z zamówieniami. W 2016 roku powstanie tylko 50 Mustangów z pakietem HPE800. Każdy egzemplarz będzie powstawał przez 3-4 miesiące.

Na koniec mamy jeszcze filmik prosto z teksańskiego warsztatu. Tak brzmi Shelby GT350, kiedy silnik jest wkręcany na 8200 obrotów. Niestety to "zwykła" i słaba jak na możliwości Hennessey wersja z mocą sięgającą 500 KM, a nie ponad 800-konna bestia.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang | Znamy osiągi i techniczne detale

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.