Skoda Roomster | Prace nad następcą zawieszone

Wszystko wskazuje na to, że Skoda Roomster nie doczeka się nowej generacji. Marka ma skupić się na innych, znacznie ważniejszych projektach

Skoda Roomster - test | Dwa w jednym

Rodzinna Skoda Roomster zadebiutowała w 2006 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Mały, praktyczny kombivan zdobył uznanie klientów atrakcyjną ceną i pojemnym wnętrzem. Autko doczekało się dwóch faceliftingów, a w 2015 spodziewano się prezentacji zupełnie nowej generacji. Jednak Skoda zwlekała z tą decyzją. Najpierw słyszeliśmy, że Roomster II będzie kompaktowym minivanem, później mówiono, że Czesi przymierzają się do stworzenia bliźniaka Volkswagena Caddy. Koniec końców, Roomstera przestano produkować, a następcy nie zaprezentowano.

Ostatnio płyną do nas informacje, że Skoda postawiła na Roomsterze krzyżyk. I to mimo że prace nad samochodem znajdowały się w bardzo zaawansowanym stadium. Przypomnijmy, Roomstera przyłapano nawet w charakterystycznym kamuflażu (był to oczywiście projekt na bazie Caddy).

Używana Skoda Roomster - sprawdź ogłoszenia

Taka decyzja nie może dziwić w świetle ostatnich wydarzeń, które targają Volkswagenem. Zarząd VAG zapowiadał jakiś czas temu, że koncern skupi się tylko na najważniejszych modelach, a te "mniej istotne" zostaną przesunięte na później albo skasowane. W czasie wewnętrznego kryzysu nie ma sensu tworzenia Roomstera, który będzie przecież stanowił konkurencję dla bratniego Volkswagena Caddy. Wszystkie siły w Skodzie mają być przeniesione na nowe auta z segmentu, jakże by inaczej... crossoverów i SUV-ów. To tam znajdują się znacznie większe pieniądze. Wielka czeska premiera, siedmiomiejscowy SUV, szykowana jest już na przyszły rok. Ostateczną, gotową do produkcji wersję SUV-a prawdopodobnie zobaczymy w Paryżu (październik 2016).

A na oficjalną decyzję dotyczącą Roomstera musimy jeszcze chwilę poczekać. Wciąż nie wiadomo, czy projekt został anulowany, czy tylko zawieszony w oczekiwaniu na lepsze dla Volkswagena czasy.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Skoda Superb | Pierwsza jazda | Do trzech razy sztuka?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.