BMW i5 | Nowe plotki | Jednak crossover?

BMW i5 to samochód, który raz po raz pojawia się w nowych doniesieniach. Dotąd jednak wszystkie plotki miały jeden wspólny mianownik - spodziewano się szybkiego sedana. Teraz słyszymy, że i5 może okazać się crossoverem. Czy Tesla Model X doczeka się groźnego konkurenta z Bawarii?

Tesla Model X | Wyczekiwana premiera

BMW i3 to nowoczesny samochód miejski. Z kolei BMW i8 to sportowa hybryda typu plug-in o zacięciu i wyglądzie supersamochodu. Pomiędzy tymi samochodami znajduje się wiele miejsca, które BMW w najbliższej przyszłości postara się zagospodarować. Nowy model zaawansowanej technologicznie rodziny "i" ma nosić oznaczenie i5. Z dotychczasowych przecieków i spekulacji wynikało, że będzie to auto bazujące na serii 5. Wydawało się, że to właśnie klasycznego sedana brakuje w ofercie BMW i. I5 miał powstać w dwóch różnych wersjach - w pełni elektrycznej oraz jako hybryda typu plug-in.

Jednak, jak donosi Auto Express, szefostwo BMW postawiło przy elektrycznym/hybrydowym sedanie znak zapytania i skłania się bardziej ku crossoverowi. Taka decyzja wpisuje się w rynkowe trendy i istną obsesję kierowców na punkcie wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów. A, że rynek ze zniecierpliwieniem czeka na "zielonego" SUV-a potwierdza przypadek Tesli i Modelu X - Amerykanie nie nadążają z realizacją zamówień, a klienci muszą czekać w bardzo długich kolejkach. Zaznaczamy jednak, ze Ian Robertson (szef sprzedaży i marketingu BMW) w rozmowie z Auto Express tylko zasugerował crossovera i jak podkreślił, " jeszcze żadne wiążące decyzje nie zostały w BMW podjęte".

Samochody elektryczne w Polsce - sprawdź ogłoszenia

Wszystko wskazuje na to, że nowy model z rodziny "i" poznamy już w przyszłym roku. Wtedy dowiemy się która koncepcja wygrała. Prezentacja BMW i5 może być częścią obchodów stulecia marki.

Zobacz także:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

BMW i8BMW i8 fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.