Alfa Romeo | Jak będzie wyglądała oferta marki w 2020?

Jesteśmy świadkiem początku największej ofensywy modelowej w historii włoskiej marki. Ambitne plany zakładają, że do Giulii dołączy jeszcze 7 nowych modeli. I to bardzo szybko, bo już do 2020 roku

Alfa Romeo Giulia bije rekordy

Koncern Fiat Chrysler Automobiles postanowił zainwestować w Alfę Romeo bardzo poważne pieniądze. Plany właścicieli zakładały, że już w 2018 roku sprzedaż Alfy podskoczy do 400 000 samochodów rocznie (z około 80 000). Jednak mało realny rok 2018 zmieniono na 2020. Dlaczego? Wszystko przez kłopoty gospodarcze w Państwie Środka. To rynek chiński miał być jednym z głównych celów nowych modeli Alfy Romeo. Spowolnienie chińskiej gospodarki zmusiło Alfę do przemyślenia swoich planów. Informowaliśmy niedawno, że to właśnie za sprawą problemów Chińczyków, Alfa zdecydowała się przesunąć premierę Giulii z "końcówki roku 2015" na " pierwszą połowę 2016". Podobny los spotkał długo zapowiadanego SUV-a, konkurenta Audi Q5, BMW X3 oraz Mercedesa GLC, którego planowano na "drugą połowę 2016".

FCA wspomina o ośmiu nowych modelach, które pojawią się w salonach Alfy Romeo do 2020 roku. Jakich samochodów możemy się spodziewać, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planami szefostwa FCA? Zwiastunem nowej ery w Alfie Romeo jest oczywiście przepiękna Giulia. Następne w kolejce są dwa SUV-y o wewnętrznych oznaczeniach Tipo 949 (segment D) oraz Tipo 962 (segment C). Wiemy też, że włoscy inżynierowie pracują nad sedanem z segmentu E, Tipo 961, który byłby duchowym następcą Alfy Romeo 166.

Używana Alfa Romeo 159 - sprawdź ogłoszenia

Spekuluje się, że później przyjdzie czas na mniejsze Tipo 963 Spider oraz Tipo 963 Coupe. Ofertę mają uzupełnić jeszcze dwa nowe hatchbacki. Jeden będzie następcą albo zupełnie nową generacją Giulietty. Co z maluchem MiTo, nie wiadomo.

Źródło: Autoevolution.com

Zobacz także:

Alfa Romeo Giulia | Wyciekła lista silników

Alfa Romeo GiuliaAlfa Romeo Giulia Fot. Alfa Romeo

źródło: Okazje.info

Więcej o: