Chevrolet Corvette | To nie Need For Speed, to niemiecka policja

Essen Motor Show to jedna z największych europejskich imprez dla miłośników tuningu i motorsportu. To również najlepsze miejsca do zaprezentowania takiego auta jak ten, czyli Corvette dla niemieckiej policji

60 lat Chevroleta Corvette

Pierwszym, co rzuca się w oczy w tym projekcie jest oczywiście charakterystyczne policyjne, niebiesko-srebrne, malowanie. Nie zabrakło też koguta i syreny na dachu oraz napisów "Polizei" na masce, tyle i bokach Corvette. Żeby Chevrolet prezentował się godnie, tuner zafundował mu karbonowy body kit - lekko przemodelowano zderzaki, progi, nadkola i tylny spojler. Na nowe alufelgi (dziewiętnastki z przodu, dwudziestki z tyłu) naciągnięto opony firmy Hankook. Z kolei we wnętrzu nie znajdziemy żadnych zmian. Oczywiście, nie licząc przycisków do obsługi koguta i policyjnego radia.

Jaka bestia drzemie pod maską nowego radiowozu niemieckiej policji? To potężna 6,2-litrowa "V-ósemka" o mocy 466 KM i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik współpracuje z siedmiobiegową ręczną skrzynią. Pierwsza "setka" na liczniku to kwestia około 4 sekund, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero przy 290 km/h. Corvette na pewno sprawdzi się na osławionych niemieckich autostradach.

Wyjątkowa Corvette powstała pod patronatem niemieckiego Ministerstwa Transportu, policji i organizacji zrzeszającej tunerów VDAT w ramach programu TUNE!IT!SAFE!, który od 2005 roku promuje tuning bezpieczny, oparty o legalne części i zgodny z przepisami prawa. Policyjne Corvette stworzyli eksperci od tuningu z firmy TIKT Performance. Wcześniej w ramach programu TUNE!IT!SAFE! powstały m.in. ABT Audi R8 GTR, podrasowane przez AC Schnitzer do około 300 KM BMW 428i Coupe, a także Mercedes klasy A, którym zajął się Brabus.

ZOBACZ TAKŻE:

CORVETTE Z06 | NAJLEPSZE AUTO ZE STANÓW?

2015 Chevrolet Corvette Z062015 Chevrolet Corvette Z06 fot. GM

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.