Mitsubishi pożegna się z Lancerem i Pajero?

Mitsubishi zmienia swoją rynkową strategię i zamierza skupić się na popularnych w naszych czasach SUV-ach i crossoverach. Czy ofiarą będą lubiane modele japońskiego producenta?

BMW X1 | Ceny w Polsce | Debiut najmniejszego silnika

Mitsubishi już od dłuższego czasu zmienia swój wizerunek. W najbliższej przyszłości marka jeszcze bardziej zamierza skupić się na crossoverach i SUV-ach średniej wielkości. Największą nadchodzącą premierą Mitsubishi ma być stylizowany na coupe crossover, który w ofercie Japończyków zajmie miejsce pomiędzy modelami ASX i Outlander. Przewidywana data debiutu nowego auta to rok 2017. Na 2019 r. szykowane jest nowe wcielenie ASX-a/Outlandera Sport.

Używane Mitsubishi Lancer - sprawdź ogłoszenia

O nowej strategii na przykładzie amerykańskiego rynku wypowiedział się CEO Mitsubishi, Osamu Masuko:

Jesteśmy bardzo mocni w segmencie SUV-ów i samochodów z napędem na cztery koła. I właśnie na tych modelach zamierzamy się skupić i zrobić z nich rdzeń naszej działalności na amerykańskim rynku. Zmieniamy kierunek. Od teraz zamierzamy inwestować tylko w te segmenty, w których mamy mocną pozycję.

Co to oznacza? Prawdopodobnie za parę lat będziemy musieli pożegnać się z Lancerem. Mitsubishi nie znalazło dotąd partnera, który chciałby współpracować z Japończykami przy produkcji nowej generacji kompaktu, a samodzielnie marka nie zamierza inwestować w samochód, który nie przynosi tak dużych zysków jak crossovery. Osamu Masuko potwierdził bardzo smutne plotki, że firma poważnie rozważa postawienie krzyżyka również na Mitsubishi Pajero. Duża terenówka jest po prostu... za duża, za dużo pali i nie wpisuje się w nową wizję Mitsubishi. Inny samochód, dla którego Japończycy nie przewidują "bezpośredniego następcy", to mały elektryk i-MiEV.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Pajero Sport | Nadjeżdża nowa generacja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.