Genesis G90 | Ponad 4 300 zamówień w 24 godziny

Jeżeli ktoś wątpił w słuszność decyzji Hyundaia o powołaniu do życia marki Genesis, to wyniki przedsprzedaży w Korei powinny rozwiać te wątpliwości

Solus Genesis Coupe | Jest moc!

Oficjalna prezentacja flagowego modelu nowej marki ma odbyć się dopiero 9 grudnia. Jednak nie przeszkodziło to Hyundaiowi w rozpoczęciu przedsprzedaży limuzyny. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę. Przez pierwsze 24 godziny aż 4 342 Koreańczyków zdecydowało się zamówić Genesisa G90. Jak na samochód tej klasy, który nie został jeszcze zaprezentowany, to bardzo dobry wynik.

To właśnie rodzimy koreański rynek ma być priorytetem w działalności Genesisa. Marka najpierw pojawi się w Korei Południowej, a dopiero kolejnym krokiem będą zagraniczne rynki. Wszystko wskazuje na to, że Hyundai bardzo dokładnie przemyślał strategię ekspansji Genesisa. Po Korei nadejdzie czas na Stany Zjednoczone i Chiny. Dopiero kiedy marka okrzepnie i ustabilizuje się finansowo, spróbuje swoich sił w Europie.

Używany Hyundai i30 - sprawdź ogłoszenia

Hyundai odważnie zapowiedział, że już w 2020 roku Genesis będzie oferował sześć różnych modeli. Jednym z nich będzie flagowa limuzyna G90. Kolejny model to G80, w który najprawdopodobniej przemieni się aktualny Hyundai Genesis. Czego możemy się jeszcze spodziewać po nowej marce? Koreańskie źródła mówią o mniejszym sedanie G70, coupe, crossoverze klasy średniej i dużym SUV-ie.

ZOBACZ TAKŻE:

HYUNDAI GENESIS | DEMONSTRACJA MOŻLIWOŚCI

Hyundai Genesis Hyundai Genesis  fot. Piotr Sielicki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.