Bugatti Chiron oficjalnie w Genewie

Bugatti wreszcie oficjalnie potwierdziło, że następca Bugatti Veyrona będzie się nazywał "Chiron". Francuzi zapowiedzieli też, że nowy supersamochód zobaczymy już na początku przyszłego roku w Genewie

Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Choć zdążyliśmy się już przyzwyczaić do myśli, że nowe Bugatti to właśnie Chiron i brać tę informację za pewnik, to samo Bugatti nigdy tego oficjalnie nie ogłosiło. Aż do teraz. Francuzi wreszcie postanowili potwierdzić, że Veyrona zastąpi Chiron. Skąd ta nazwa? To hołd dla Louisa Chirona, słynnego kierowcy wyścigowego, który współpracował z Bugatti w latach 20. i 30. Bugatti podkreśla, że to najlepszy kierowca swoich czasów i postać, która najmocniej kojarzy się z francuską marką.

Oprócz potwierdzenia nazwy i podania daty premiery, Bugatti nie ujawniło żadnych szczegółów. Chyba że za takie uznamy słowa z oficjalnego komunikatu, że będzie to "najmocniejszy, najszybszy, najbardziej luksusowy i ekskluzywny supersamochód na świecie" oraz że pod każdym względem będzie to lepsze auto od Veyrona.

My tylko przypominamy, że praktycznie we wszystkich przeciekach i spekulacjach przewija się jeden silnik - potężny, ośmiolitrowy, poczwórnie doładowany W16. Wszyscy są zgodni także co do mocy. Równiutkie 1 500 KM i 1 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała ta oszałamiająca moc miałaby trafiać na koła obu osi za sprawą 7-biegowej skrzyni DSG. Pierwsza "setka"? Podobno około 2,2 sekundy.

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, Bugatti Chiron zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie już w marcu 2016 r. Czekamy.

Zobacz także:

Kolejne Bugatti Veyron Floyda Mayweathera

Nowe Bugatti Floyda MayweatheraNowe Bugatti Floyda Mayweathera Floyd Mayweather

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.