Fabryka VW w Wolfsburgu | Już 43 miliony samochodów

Jedna z najważniejszych fabryk Volkswagena, ta w Wolfsburgu, obchodziła właśnie okrągły jubileusz. Taśmy produkcyjne opuścił 43-milionowy samochód

Nowy VW Phateon | Ciągle w planach, ale później

Zakłady niemieckiej marki w Wolfsburgu mają bardzo długą i bogatą historię. Fabryka pierwszy poważny kamień milowy osiągnęła w 1955 roku, kiedy to po 10 latach produkcji licznik wyprodukowanych Garbusów pokazał milion. Od tego czasu w Wolfsburgu produkowano w sumie ponad 20 różnych modeli, a Volkswagen jako najważniejsze wymienia: Audi 50, Audi 80, Audi 100, Garbusa, Golfa, Passata, Jettę, Borę, czy Seata Arosa. Aktualnie z taśm produkcyjnych zjeżdżają modele z rodziny Golfa, Touran i Tiguan (lada chwila pełną parą rusza produkcja nowej generacji). Dzienne możliwości produkcyjne fabryki w Wolfsburgu wynoszą ponad 3800 pojazdów.

- Nasza załoga pracuje z wielkim zaangażowaniem, dostarczając produkty wysokiej jakości. Jest to możliwe dzięki jej wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy - powiedział dyrektor fabryki, Jens Hermann. - Dla zakładów w Wolfsburgu ten jubileusz jest wydarzeniem szczególnym. Niezwykle wysoka liczba 43 milionów wyprodukowanych aut pokazuje, jak wielką kompetencję i zaangażowanie w produkcję samochodów wnoszą nasze koleżanki i koledzy. Załoga z Wolfsburga ma pełne prawo być z tego dumna - dodał Matthias Koch z Rady Zakładowej.

Któremu samochodowi przypadł zaszczyt zostania numerem 43 000 000? To biały Volkswagen Touran z silnikiem o mocy 150 KM.

Zobacz także:

Nowy Volkswagen Tiguan | Będzie hit?

Volkswagen TiguanVolkswagen Tiguan fot. Volkswagen

źródło: Okazje.info

Więcej o: