Kia Forte | Facelifting lubianego sedana

To nie jest kontynent dla sedanów, można powiedzieć o dzisiejszym europejskim rynku. Jednak poza Europą sedany wciąż są lubiane i chętnie kupowane przez kierowców

Kia Optima 2015 | Ceny w Polsce

W zależności od zakątka świata, w którym jest sprzedawany, ten samochód ma wiele nazw - Kia K3, Kia Forte Sedan czy Kia Cerato. Jednak nieważne, czy to ojczysta Korea, Stany Zjednoczone, Azja, czy Ameryka Południowa, mały sedan Koreańczyków cieszy się dużą sympatią kierowców. Teraz Kia przygotowała facelifting tego popularnego modelu. W Polsce i w Europie sedana nie uświadczymy, bo w tym segmencie Kia postawiła tylko na hatchbacka (Cee'd). Szkoda?

Facelifting nie przyniósł rewolucyjnych zmian. Mamy tu do czynienia z odświeżeniem auta i nadaniem mu nowocześniejszego charakteru. To m.in. nowe, węższe LED-owe reflektory, przeprojektowany grill (oczywiście to w dalszym ciągu charakterystyczny "tygrysi nos"), trochę kosmetyki przy zderzakach i nowe światła przeciwmgielne. We wnętrzu także bez szaleństw - nowa kierownica i inne rozłożenie przycisków.

Używana Kia Ceed już od...

Co pod maską? Odświeżony sedan na swoim ojczystym rynku zadebiutuje z dwiema jednostkami napędowymi do wyboru. Dla zwolenników silników benzynowych przygotowano 1.6 GDI o mocy 132 KM, który będzie współpracował z 6-biegowym automatem. Bardziej ekonomiczny ma być diesel 1.6 VGT o mocy 128 KM.

Na zdjęciach widzimy koreańską wersję sedana, stąd mało popularne w Polsce oznaczenie K3. Amerykańska odmiana, Forte Sedan, pojawi się już na początku 2016 r. w Detroit. Oprócz innej nazwy, paru kosmetycznych zmian i nowej jednostki napędowej, nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu nowości.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWA KIA OPTIMA | EUROPEJSKA PREMIERA

Nowa Kia OptimaNowa Kia Optima fot. Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.