Wideo | Audi RS 7 Sportback ściga się z... windą

Co jest szybsze: Audi RS 7 Sportback czy winda w najwyższym budynku świata Burj Khalifa? Takie pytanie zadali sobie ludzie z Audi i postanowili na nie odpowiedzieć

Robert Lewandowski odebrał nowe auto

Tęsknicie za Top Gearem? W centrali Audi najwyraźniej tęsknią bardzo i nie mogą już doczekać się nowego programu trójki Brytyjczyków na Amazonie. Charakterystycznym elementem Top Geara były nietypowe wyścigi. Audi postanowiło właśnie zorganizować swój. Na starcie stanęło Audi RS 7 Sportback i... winda z najwyższego budynku świata, Burj Khalifa w Dubaju. Windami, które mogą rozpędzić się do 36 km/h, jechał Musa Khalfan Yasin, najlepszy sprinter Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei za kierownicą auta zasiadł zawodowy kierowca wyścigowy Audi Sport, Edoardo Mortara.

Sprawdź ile kosztuje używane Audi A3

Audi RS 7 to rasowe sportowe auto. Pod maską pracuje bardzo mocne, czterolitrowe V8 TwinTurbo o mocy 560 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. "V-ósemka" współpracuje z 8-biegowym automatem, a moc trafia na wszystkie cztery koła (obowiązkowy napęd quattro). Sprint od 0 do 100 km/h? Niecałe 4 sekundy. Jak na jego tle wypadła winda? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo

Zobacz także:

Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback Performance

Audi RS 7 SportbackAudi RS 7 Sportback fot. Audi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.