Ford Super Duty | Tak testowane są pickupy do zadań specjalnych

Fordowska rodzina Super Duty to najtwardsze pickupy z błękitnym owalem na masce. To auta, którym niestraszna najcięższa i najbrudniejsza praca. Ford właśnie pochwalił się trudnymi testami nowej generacji

Amerykański twardziel | Super Duty

Ford do opisu nowych pickupów z serii Super Duty używa paru prostych haseł: najtwardsze, najsprytniejsze, najsilniejsze i najbardziej ładowne w historii. Daje to nam jasny obraz czego można się po nich spodziewać. Jakie silniki zaprzęgnięto do ciężkiej pracy w tych użytkowych gigantach? Na miłośników jednostek wysokoprężnych czeka 6,7-litrowy Diesel V8 Power Stroke. Benzyniaki są dwa - 6.2 V8 i topowy 6,8 V10. Ford jeszcze nie podał dokładnych danych dotyczących mocy i momentu obrotowego.

Używany pickup Ford już od...

Choć Amerykanie podzielił się z nami wieloma szczegółowymi informacjami o najnowszej generacji F-Series Super Duty, to mocarne pickupy wejdą do sprzedaży dopiero pod koniec przyszłego roku. Super Duty wciąż są testowane i ulepszane - Ford postanowił pochwalić się paroma zdjęciami i filmem z niedawnych testów. Inżynierowie skupili się na ładowności tylnej paki.

Zobacz wideo

Zobacz także:

Ford F-150 Raptor | Ekstremalny pickup

Ford F-150 RaptorFord F-150 Raptor fot. Ford

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.