Po VW czas na Renault? Niemcy oskarżają Francuzów o znaczne przekraczanie norm emisji

Niemieckie Stowarzyszenie Wspierania Ochrony Środowiska oskarżyło Renault o przekraczanie norm emisji w silniku Diesla 1.6 dCi. Francuzi kategorycznie zaprzeczyli tym doniesieniom

Renault Talisman | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażony

Raz jeszcze w roli głównej wystąpiły tlenki azotu. Według Stowarzyszenia Wspierania Ochrony Środowiska (DUH) silnik 1.6 dCi Renault przekracza normy Euro 6 aż 25-krotnie. Nadmierną emisję wykryto podczas nowych europejskich cykli testowych (NEFZ). Pięć oddzielnych badań przeprowadził Berneński Uniwersytet Nauk Stosowanych w Szwajcarii.

Używane Renault Espace już od...

Oczywiście Renault nie mogło zostawić tych oskarżeń bez komentarza. Francuzi odpowiedzieli błyskawicznie i nie pozostawili złudzeń, że nie zgadzają się ze stanowiskiem niemieckiego stowarzyszenia. Renault podkreśla, że Espace, w którym montowany jest omawiany silnik, podobnie jak wszystkie pozostałe modele marki, spełnia rygorystyczne przepisy. W oficjalnym komunikacie czytamy:

- Procedury testowe przyjęte przez Uniwersytet w Bernie nie są w całości zgodne z europejskimi przepisami, a uzyskane wyniki wykazują znaczne zróżnicowanie, a więc nie pozwalają na wyciągnięcie wniosków. Renault podejmie niemniej wszelkie niezbędne działania, aby szczegółowo przeanalizować te wyniki. Tym bardziej, że w sierpniu 2015 roku niezależna niemiecka organizacja ADAC przetestowała model Espace i w opublikowanych wynikach potwierdziła jego zgodność z obowiązującą normą - czytamy w komunikacie Renault.

Kto ma rację w tym sporze? Dowiemy się w najbliższym czasie po kolejnych badaniach. Po wpadce Volkswagena możemy spodziewać się, że tego typu oskarżenia będą padały coraz częściej.

Zobacz także:

Nasz test | Renault Espace | Moda samochodowa

Renault Espace 1.6 TCe EDC Initiale ParisRenault Espace 1.6 TCe EDC Initiale Paris Fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.