Autonomiczne Audi RS 7 wykręca kolejne znakomite wyniki

Coraz więcej producentów zaangażowało się w autonomiczne samochody, ale chyba najbardziej spektakularnie do sprawy podchodzi Audi. Prototypowe Audi to sportowe modele RS 7, które biją kolejne rekordy na torze

Robert Lewandowski odebrał nowe auto

Teraz marka z Ingolstadt wybrała się pod Barcelonę, a autonomiczny RS 7 szalał na torze FAST Parcmotor Racetrack. W obecności wielu dziennikarzy Audi RS 7 zmierzyło się z tym wymagającym torem. Testy zakończyły się znakomitym czasem. Autonomiczne sportowe coupe potrzebowało 2:07,67 minuty do pokonania 4,2-kilometrowej nitki toru.

"W wymagających warunkach różnych torów wyścigowych na całym świecie, zbieramy ważne doświadczenia, które pomagają odpowiednio określić i zaprogramować graniczne zakresy funkcji autonomicznej jazdy. Z wyników takich testów korzystamy później, pracując nad rozwojem seryjnych systemów asystentów kierowcy, np. w pracach nad asystentem unikania kolizji w nowym modelu Audi A4" - mówi Thomas Müller, odpowiedzialny w Audi za badania i rozwój układu hamulcowego i kierowniczego oraz systemów wsparcia kierowcy.

Przypominamy, że to nie pierwszy popis autonomicznego Audi RS 7 na torze. W lipcu tego roku prototypowe RS7 Piloted Driving szalało na kalifornijskim torze Sonoma Raceway. 560-konny "Robby" (tak ochrzczono testówkę) zawstydził niejednego profesjonalnego kierowcę wyścigowego, wykręcając znakomity czas 2:01.01! Był to odrobinę lepszy wynik od profesjonalnych kierowców testowych Audi.

Jeszcze wcześniej, mniej radykalny, cięższy o 400 kg RS 7, "Bobby", podczas testów na torze Hockenheimring nie dość, że jechał bezbłędnie, to jeszcze rozpędzał się do 240 km/h. Do rodziny autonomicznych Audi należy także luksusowe Audi A7 "Jack", które sprawdza swoje umiejętności w normalnym ruchu drogowym: w mieście i na autostradach.

Jak widzimy, testy autonomicznych Audi idą pełną parą. Volvo i Google zapowiedziało, że ze swoimi autonomicznymi autami celują w 2020 rok. Czy Audi również w tym samym czasie spróbuje zaimplementować do swoich samochodów  systemy autopilota? Zobaczymy, ale "autonomiczna" przyszłość motoryzacji jest coraz bliżej...

Zobacz także:

Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback Performance

Audi RS 7 SportbackAudi RS 7 Sportback fot. Audi

Więcej o: