Fiat zawiesza współpracę z Charlie Sheenem

Nikt tak nie pomaga w promocji nowego samochodu, jak zaangażowana do reklamy gwiazda. Na amerykańskim rynku Fiat od dłuższego czasu współpracuje z Charliem Sheenem. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń, Włosi zdecydowali się wstrzymać emisję nowych reklam Fiata 124 Spider

Fiat Toro | Nowy pickup

Po raz pierwszy Charliego Sheena mogliśmy zobaczyć w reklamach podrasowanej, sportowej "pięćsetki". Kontrowersyjny aktor zagrał w filmie "Areszt Domowy", w którym szalał Abarthem 500 po swojej rezydencji. Koncern FCA chciał wykorzystać wizerunek gwiazdy także podczas promocji nowego Fiata 124 Spider. Włoska Mazda MX-5 do Stanów wchodzi na wiosnę przyszłego roku i Fiat wiąże z tym modelem wielkie nadzieje. Reklamy już nagrano, mieliśmy je nawet zobaczyć podczas oficjalnej prezentacji Spidera w Los Angeles, ale w ostatniej chwili szef marketingu Fiata Olivier Franchois zdecydował o nie publikowaniu filmiku.

Używana Mazda MX-5 już od...

Skąd ta nagła decyzja? Oczywiście wszystko przez niedawne przyznanie się Charliego Sheena do pozytywnego wyniku testu na HIV. Fiat doszedł do wniosku, że nie pomoże to promocji Fiata 124 Spider i zawiesił współpracę z aktorem. Jednak Fiat tylko "zawiesza" emisję reklamy i nie wyklucza puszczenia jej w telewizji "za jakiś czas". Możemy być pewni, że kiedy szum wokół aktora-skandalisty ucichnie, reklama pojawi się i w amerykańskiej telewizji, i na oficjalnym kanale YouTube włoskiej marki.

Na sam koniec przypominamy jeszcze wspomnianą reklamówkę "Areszt Domowy":

Zobacz wideo

Zobacz także:

Fiat 124 Spider | Będzie sukces?

Fiat 124 SpiderFiat 124 Spider fot. Fiat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.