Cadillac | Jeszcze więcej crossoverów!

Nie zdążył opaść kurz po oficjalnej premierze XT5, a Cadillac już zapowiada kolejne modele z nowej rodziny. Na pierwszy ogień ma pójść mniejszy XT4

Cadillac ATS -V Coupe | Amerykańska rakieta

Cadillac wiąże z modelem XT5 wielkie nadzieje. To jeden z najważniejszych samochodów w aktualnej ofercie amerykańskiej marki. Zbudowano go na zupełnie nowej platformie C1XX i będzie pierwszym modelem nowej rodziny crossoverów i SUV-ów Cadillaca o nazwie XT. Kilkanaście dni po premierze, Cadillac już snuje wizje kolejnych crossoverów. Najwyraźniej, w Cadillacu odkryto, że w dzisiejszych czasach wszelkiej maści SUV-y i crossovery to prawdziwa żyła złota, a każda szanująca się marka musi mieć w swoim salonie kilka samochodów tego typu.

W Los Angeles szef marki Johan de Nysschen zapowiedział, że mniejszy crossover, XT4, pojawi się na rynku już w 2018 roku. Jego premiery i oficjalnej prezentacji powinniśmy się spodziewać na jednym z najważniejszych Salonów Samochodowych w 2017 roku. Szczegółów dotyczących napędu, wyposażenia czy wyglądu oczywiście Amerykanie jeszcze nie ujawnili. Na razie wiemy tylko, że XT4 ma celować w BMW X3 oraz Lexusa NX.

Używany Cadillac w Polsce - sprawdź ogłoszenia

Co więcej, Johan de Nysschen zauważył też, że pomiędzy nowym XT5 i największym Escaladem znajduje się "oczywista luka", którą Cadillac zamierza wypełnić. Debiut konkurenta Volvo XC90 i Audi Q7 miałby mieć miejsce na przełomie 2018 i 2019. A jakby było Wam mało crossoverów, to źródła bliskie marki mówią, że na okolice 2020 szykowany jest jeszcze maluch pokroju BMW X1.

(Na zdjęciach Cadillac XT5)

Zobacz także:

Cadillac XT5 | Całkiem nowy crossover

Cadillac XT5Cadillac XT5 fot. Cadillac

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.