DS 4S | Klasa premium tylko dla Chińczyków

Zupełnie nowego DS-a 4 i DS-a 4 Crossback zobaczyliśmy podczas targów we Frankfurcie. Teraz podczas targów w Kantonie Francuzi uzupełniają ofertę o trzeci model, który będzie ekskluzywnym autem tylko na rynek chiński. Mamy czego żałować?

DS | Nowa marka koncernu PSA w Europie

Po czym rozpoznamy nowego członka rodziny? 4S ma troszkę przemodelowany grill i światła, nowe, agresywniejsze wloty powietrza na zderzakach i dodatkową listwę LED-owych świateł. Żeby sprostać wymaganiom chińskich klientów, 4S ma większy rozstaw osi, co podobnież przekłada się na "rekordową ilość miejsca w klasie kompaktów". Francuzi zadbali także o więcej miejsca na głowę, co docenią pasażerowie na tylnej kanapie.

Jeżeli ktoś widział inne auta nowej francuskiej marki premium, to wnętrze DS 4S nie zaskoczy go niczym nowym. No może nie licząc jaskrawego, rzucającego się w oczy czerwonego wykończenia.

Używany Citroen DS4 - sprawdź ogłoszenia

Jednostki napędowe będą trzy, wszystkie benzynowe. Pod maską znajdziemy dwa warianty silnika 1.8 THP o mocy 136 albo 204 KM. Niezależnie od wersji jednostka będzie współpracował z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Trzecia jednostka to zupełnie nowy motor EB2 Turbo, który ma się cechować "świetnymi osiągami, wydajnością i zmniejszonym apetytem na paliwo". Przynajmniej tyle możemy się dowiedzieć z informacji prasowej, szczegółów (pojemność, moc, czy skrzynia biegów) jednostki EB2 Turbo na razie brak.

W Chinach DS 4S powinien wejść do sprzedaży w pierwszej połowie 2016 roku. Citroen twierdzi, że to ekskluzywny model, przeznaczony tylko na rynek chiński i nie przewiduje jego premiery w innych zakątkach świata.

ZOBACZ TAKŻE:

CITROEN DS | TO JUŻ 60 LAT LEGENDY

DS 1955DS 1955 Fot. Citroen

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.