Salon Los Angeles 2015 | Subaru Impreza Sedan Concept | Coraz bliżej produkcji

Pierwszy koncept nowej Imprezy mogliśmy zobaczyć w Tokio, wtedy Subaru pokazało wersję pięciodrzwiową. W Los Angeles zapoznaliśmy się z konceptem sedana. Jest na co czekać?

Subaru WRX S4 | Jak wygodne STI

Nowa Impreza ma być najważniejszym modelem japońskiej marki w zdobywaniu kolejnych klientów - koncern Fuji Heavy Industries chce do 2020 roku wyraźnie rozruszać sprzedaż Subaru. Auto zostanie zbudowane na nowej płycie podłogowej, która ma w przyszłości być bazą dla większości samochodów Subaru.

Koncept Imprezy hatchback z Tokio wyznaczył stylistyczną ścieżkę, którą podąży nie tylko produkcyjna Impreza, ale także pozostałe modele japońskiego producenta. Sedan został narysowany w tym samym duchu. Trzeba przyznać, że zaprojektowana w myśl języka stylistycznego "Dynamic & Solid" Impreza prezentuje się bardzo ciekawie. Ostre, agresywne linie, wyraźne przetłoczenia, duże koła (w koncepcie zamontowano 19-calowe felgi), wydatne nadkola, wąskie przymrużone LED-owe reflektory, charakterystyczny grill, ciekawie zaprojektowane zderzaki i dynamiczna sylwetka - wszystko to może się podobać.

Używane Subaru Impreza - sprawdź ogłoszenia

Wymiary sedana to: 4 555 mm długości, 1 880 mm szerokości, 1 453 mm wysokości i 2 670 mm rozstawu osi. Wciąż nie poznaliśmy jednostek napędowych, jakie miałyby znaleźć się na pokładzie Imprezy. Przypomnijmy, w Tokio Subaru zasygnalizowało że możemy spodziewać się czterocylindrowych bokserów. Podobno nowe Subaru Impreza ma zadebiutować w Stanach z zupełnie nowym, dwulitrowym bokserem. Później do oferty mają dołączyć mniejsze (1.6 litra), doładowane jednostki - znak czasów downsizingu. Jednak zaznaczamy, że to tylko domysły i spekulacje. Subaru na razie skupia się na wizualnej stronie Imprezy. Silniki poznamy bliżej premiery.

Kiedy więc możemy spodziewać się pojawienia nowego Subaru Imprezy na drogach? Rynkowa premiera planowana jest na przełom 2016 i 2017 roku. Na koniec mamy jeszcze film, na którym możemy zobaczyć wściekle czerwonego sedana w akcji:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

SUBARU BRZ STI | W URZĘDZIE PATENTOWYM

Koncept Subaru BRZ STIKoncept Subaru BRZ STI fot. Subaru

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.