Salon Los Angeles 2015 | Infiniti QX30 | Gdzie ten X?

Pierwszy w historii Infiniti kompaktowy crossover został oficjalnie zaprezentowany. Od przyszłego roku powalczy z BMW X1 i Audi Q3

Infiniti Q60 Concept | Zapowiedź nowego coupe

W marcu tego roku na targach w Genewie Infiniti zaprezentowało koncepcyjną wersję crossovera o nazwie QX30 (Concept). Samochód bazował na pierwszym kompakcie w historii marki - modelu Q30, jednak wyposażono go w muskularny pakiet, zwiększający jego właściwości terenowe. Japończycy rozpalili apetyt, ale produkcyjna wersja QX30 nie jest już tak widowiskowa, jak można się było oczekiwać.

Koncepcyjny pakiet stylistyczny został nieco ugrzeczniony. Przedni zderzak nie jest już tak wyrazisty jak w koncepcie. Tył również "ucywilizowano". Wkomponowane w imitację stalowej osłony końcówki wydechu zostały uproszczone. Szkoda, bo akurat ten detal nadawał autu zadziorności. Wszystkie te zabiegi, wraz z plastikowymi nakładkami na progach i nadkolach, sprawiają, że QX30 jest kolejnym przedstawicielem kompaktów, którymi można zboczyć z asfaltu, wybierając podróż nieutwardzonymi drogami, pod warunkiem że nie są one zbyt wyboiste. Tylko tyle i aż tyle, bo zdecydowana większość posiadaczy crossoverów, a nawet SUV-ów nigdy nie testuje właściwości terenowych swoich samochodów. Tu chodzi głównie o wygląd.

>> Ile kosztują używane Infiniti?

QX30 - podobnie jak Q30 - bazuje na platformie MFA, na której oparto Mercedesa Klasy A i GLA. Oficjalna lista silników nie jest jeszcze znana, ale pewnym jest, że pod maskę trafią jednostki napędzające Q30. Z benzyniaków możemy spodziewać się zatem 1.6-litrowego, turbodoładowanego silnika o mocy 122 KM lub 156 KM. Z jednostek wysokoprężnych - diesla o pojemności 1.5 litra i mocy 109 KM i większego o pojemności 2.2 l i mocy 170 KM. Rola topowego silnika przypadnie zapewne dwulitrowej jednostce benzynowej o mocy 211 KM. Do wyboru będzie sześciobiegowa ręczna skrzynia albo automatyczna, dwusprzęgłowa przekładania o siedmiu przełożeniach.

Infiniti QX30 będzie montowane w fabryce Nissana w Sunderland w Anglii. Do sprzedaży trafi najprawdopodobniej latem przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50S Hybrid AWD | Test | Podgryźć Niemców

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.