Lexus RC-F otrzymał nowy pakiet TRD

Jakby Lexus RC-F nie był sam w sobie wyjątkowym autem, to firma TRD przygotowała dla niego spektakularny pakiet aerodynamiczny

Lexus NX 200t F Sport | Test | Nieszablonowy

TRD (Toyota Racing Development) to założona w 1954 roku firma, która specjalizuje się w projektowaniu tuningowych akcesoriów dla Toyoty i Lexusa.

Nowy, przygotowany przez TRD, pakiet aerodynamiczny dla Lexusa RC-F obejmuje: przedni spojler, nakładki progów, boczne spojlery tylnego zderzaka, tylny dyfuzor oraz nowy tylny spojler. Wszystkie elementy wykonano oczywiście z kompozytu na bazie włókna węglowego. TRD zamontowało także kompozytowe osłony podwozia i komory silnika. Dalsze zmiany to: mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, modyfikacje zawieszenia, wyczynowe amortyzatory, nowe 20-calowe felgi oraz tytanowe końcówki wydechu.

Używany Lexus w Polsce? Zobacz ogłoszenia

Japończycy nic nie mówią o zmianach pod maską. Przypomnijmy więc, sercem RC-F-a jest wolnossąca, pięciolitrowa "V-ósemka" o mocy 477 KM i 530 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to osiągnąć pierwszą setkę w 4,5 sekundy i bez problemu rozpędzić się do 270 km/h. TDR zapewnia, że wprowadzone zmiany sprawiają, że Lexus jest jeszcze bardziej bezkompromisowy, ale nie podano o ile poprawiono podstawowe liczby.

Ceny? Koszt kompletnego pakietu CCS-P to aż 32 624 dolarów, czyli prawie 130 tysięcy złotych... Sam Lexus RC-F w najtańszej wersji kosztuje 383 400 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

LEXUS RC-F | NASZ TEST

Lexus RC-FLexus RC-F fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.