Kia Niro | Hybrydowy crossover coraz bliżej [Nowe zdjęcia]

Oferta Kii niebawem poszerzy się o hybrydowego crossovera. Spodziewana premiera już w lutym podczas Chicago Auto Show

Kia Optima 2015 | Ceny w Polsce

Przy zapowiadaniu nowych modeli producenci aut coraz częściej ograniczają się do komputerowych szkiców. Nie inaczej jest w przypadku crossovera Kii. Koreańczycy pochwalili się tylko renderami nowego modelu. Ze "zdjęć" możemy wywnioskować, jak mniej więcej Niro będzie wyglądał. Szkice i komputerowe grafiki przedstawiają dość stonowane auto, dlatego można spodziewać się, że produkcyjna wersja nie będzie od nich znacząco odbiegać.

Jeżeli chodzi o silnik, Kia była o wiele bardziej konkretna. Nowy pięciodrzwiowy crossover będzie hybrydą. 1,6-litrowy silnik o mocy 105 KM i 147 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostanie do pomocy 47-konny elektryczny motor. Skrzynia biegów to 6-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia. W dalszych planach ma znaleźć się hybryda typu plug-in.

Używana Kia Ceed już od...

Nowy hybrydowy crossover wpisuje się w plan marki, który zakłada znaczne obniżenie spalania wszystkich modeli (o 25 proc.) do 2020 r. Kia Niro powinna pojawić się w salonach koreańskiej marki już w pierwszej połowie 2016 r. W zapowiedzi model opisywany jest jako "globalny". Najprawdopodobniej trafi zatem również do Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWA KIA SPORTAGE | KOLEJNY HIT?

Nowa Kia SportageNowa Kia Sportage Fot. Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.