Salon Los Angeles 2015 | Mercedes SL | Zmiany na lepsze

Już 17 listopada Mercedes zaprezentuje odświeżony model SL. Mamy jego pierwsze oficjalne zdjęcia

Jak nie pogubić się w gamie Mercedesa?

Obecny SL dostępny jest od 2012 r. Po trzech latach od premiery nadszedł czas na kurację odmładzającą. Zmiany obejmą głównie wygląd. Niemcy chcą, by odświeżony SL przypominał Mercedesy najnowszej generacji. Auto otrzyma nowy grill i światła. We wnętrzu zagoszczą lepsze materiały i detale, które upodobnią go do pozostałych aut niemieckiej marki. SL otrzyma też najnowszą wersję systemu Mercedes COMAND.

Na razie nie pojawiły się informacje, jakoby pod maską miały zajść jakieś zmiany. Jeśli wszystko pozostanie po staremu, podstawową wersją będzie SL 400 wyposażony w 3-litrowe V6 o mocy 333 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 480 Nm. Kolejnymi wersjami będą: SL 500 (455 KM i 700 Nm), SL 63 AMG (585 KM, 900 Nm) i SL 65 AMG (630 KM, 1000 Nm).

Z silnikami sprzężona zostanie nowa, 9-biegowa skrzynia 9G-TRONIC. Zastąpi ona obecny automat o siedmiu przełożeniach. Ma to nieznacznie zredukować spalanie i skrócić czas potrzebny do osiągania maksymalnej prędkości.

Oficjalny debiut Mercedesa SL po faceliftingu odbędzie się 17 listopada na Salonie Samochodowym w Los Angeles. Auto trafi do salonów w przyszłym roku.

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.