Nowy Focus RS | Gdzie leży granica?

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że nowy Ford Focus RS będzie miał 350 KM i poznaliśmy jego oszałamiające osiągi, a z Forda już płyną informacje, że szykowana jest hardcorowa edycja specjalna...

Nowy Ford Focus ST | Pierwsza jazda | Dwa światy

Sercem nowego Forda Focusa RS jest silnik R4, który znamy z Forda Mustanga. Jednak zanim trafił pod maskę Focusa został poddany dogłębnej modyfikacji. Efekt? Okrągłe 350 KM mocy i 440 NM maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na wszystkie cztery koła. Osiągi? Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą "setkę" po zaledwie 4,7 sekundy i zatrzyma się dopiero przy 266 km/h. To najszybszy i najlepiej przyspieszający RS w historii!

Wydaje się, że te oszałamiające cyferki są w hot-hatchu więcej niż wystarczające. Trzeba pamiętać, że to w dalszym ciągu Ford, którego wyceniono na bardzo rozsądne 163 000 złotych (mniej więcej tyle kosztuje w Niemczech). Jednak inżynierowie Forda doszli do wniosku, że w Focusie drzemie jeszcze większy potencjał i trzeba go wykorzystać.

Używany Ford Focus - sprawdź ogłoszenia

Ford już pracuje nad wersją "hardcore" Focusa RS. Amerykanie mają zacząć od znacznego odchudzenia konstrukcji, mówi się, że przez szerokie zastosowanie włókna węglowego waga spadnie o ponad 100 kg. Jako że 2,3-litrowy silnik już w podstawowym RS-ie został wyżyłowany do granic możliwości, raczej nie powinniśmy spodziewać się dużego zastrzyku mocy (ale kto tam Forda wie...). Silnik ma współpracować ze specjalnie zestrojoną, sportową, dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią.

Wszystko wskazuje na to, że Ford zamierza bezpardonowo wkroczyć na teren nowego Mercedesa-AMG A45 i spróbować przebić 4,2 sekundy do "setki" Merca. Zobaczymy, czy zarząd Forda da "zielone światło" szalonej wersji Focusa RS. Jeżeli tak, szykuje się debiut naprawdę niezwykłego hot-hatcha.

ZOBACZ TAKŻE:

FORD FOCUS RS | PRAWDZIWA BESTIA

2016 Ford Focus RS2016 Ford Focus RS Ford Focus RS | Narodziny legendy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.